Problemet qe mund te zgjidhim me puder bebi qe kushton vec 1 euro.
Home » Fillimi » Problemet qe mund te zgjidhim me puder bebi qe kushton vec 1 euro.

Problemet qe mund te zgjidhim me puder bebi qe kushton vec 1 euro.

Pudra e bebes eshte nje element i rendesishem per nenat. Ato qetesojne lekuren e pezmatuar te femijes se tyre shume thjeshte. Gjithashtu nese kane kruarje, mund ta qetesojne ate zone me pak puder.

Ky element duhet te mbahet gjithnje me vete. Jo vetem nese jeni nena, por edhe per ju vajza.
Nese nuk e dini pudra e bebes ka shume perdorime.

 

Eshte nder produktet prej se ciles askush nuk mund te kete alergji. Doni te dini edhe perdorime te tjera te saj?

 

Hidhni nje sy me poshte.

 

  • Nese ju vjen era e kembeve, hidhni pak puder ne corape, ose ne kepuce. Ajo do jua mbaje kemben te thate dhe nuk do ju vije era aspak.

  • Nese jeni vone per ne pune dhe floket i keni si mos me keq, hidhni pak puder tek rrenjet e flokeve. Masazhojeni lekuren e kokes per disa minuta dhe krihini. Do te vini re se floket do te marrin shkelqim natyral dhe do te duken te fresketa.

  • A doni te keni qerpike me volum? Nuk keni pse te hidhni shume rremel ne sy. Mjafton te vini pak puder para se te aplikoni rremelin dhe do te mahniteni nga volumi qe qerpiket do te marrin.

  • Depilimi eshte i dhimshem. Cilado te jete menyra qe ndiqni, perseri do te irritoheni dhe do te ndjeni djegie. Hidhni puder neper kembe, apo ku do te depiloheni dhe ferkojeni mire zonen me dore. Pastaj nisni nga puna 😉

  • Nese rrobat tuaja prej lekure kane humbur shkelqimin, atehere ferkojini ato me nje lecke me puder. Thjeshte dhe shpejt do ju riktheni shkelqimin.

Perdorimet e pudres se bebes qe na ndihmojne ne jeten e perditshme.

  
        
          

Komentoni