Me te vertete eshte aq i demshem sa thuhet alkooli?
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Me te vertete eshte aq i demshem sa thuhet alkooli?

Me te vertete eshte aq i demshem sa thuhet alkooli?

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme??

Mendohu edhe njehere.

Gabimi qe ne shpesh bejme eshte se mendojme se problemi rritet me sasine e konsumimit te alkoolit. Kjo eshte vec nje ide e gabuar ne menjden tone. Te konsumosh qofte edhe me gllenka, alkooli sjell shume pasoja negative ne shendet. A nuk e besoni?? Ja disa fakte :

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme?? Mendohu edhe njehere…

 

 

 

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme Mendohu edhe njehere.me rritjen e rrezikut te kancerit

 

 

 

* Edhe nese pini shume pak njehere ne dite, pasoja do te jete sikur te keni pire disa gota. Alkooli do ju beje te ndiheni te lodhur dhe te keputur. Gjithashtu do te keni shume probleme me gjumin. Edhe nese flini do te zgjoheni disa here gjate mbremjes. Per me teper do te keni edhe makthe gjate nates.

 

 

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme Mendohu edhe njehere.me rritjen e rrezikut te kancerit

 

 

 

* Pavarsisht sasise se alkoolit, ju do keni gjithnje oreks. Substancat qe alkooli permban, do ju bejne te ndiheni te uritur. Do keni oreks, dhe kjo ju ben te shtoni kile shume shpejt. Per me teper ju do demtoni metabolizmin dhe do keni shqetesime ne stomak.

* Edhe konsumimi i pakte lidhet me rritjen e rrezikut te kancerit ne melci, gji, larinks, kolorektal etj. Nuk jane pak lloje kanceresh qe zhvillohen prej konsumimit te alkoolit.

 

 

 

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme Mendohu edhe njehere.me rritjen e rrezikut te kancerit

 

 

Sado pak te pini, mundesia te vdisni me shpejt eshte e madhe.

*Stresi ju ben te pini alkool. Nderkohe qe prej alkoolit mund te merrni edhe shume semundje qe nuk ju lene te jetoni te qete.

 

 

 

Te pish pak alkool nuk eshte e demshme Mendohu edhe njehere.me rritjen e rrezikut te kancerit

  
        
          

Komentoni