Patellxhane te marinuar me birre dhe te skuqur. Shije perfekte
Home » Si Behet » Receta gatimi » Patellxhane te marinuar me birre dhe te skuqur. Shije perfekte

Patellxhane te marinuar me birre dhe te skuqur. Shije perfekte

Patellxhane me birre te skuqur. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 2 patellxhane
 • 1 kanace birre
 • 200 gr miell
 • kripe, piper
 • 1 filxhan caji vaj

 

 

Patellxhane me birre te skuqur. Receta gatimi.

Pergatitja :

 • Si fillim i pastrojme patellxhanet.
 • I presim ne feta rrumbullake.
 • Ne nje tas perziejme birren me miellin. I shtojme pak kripe dhe piper dhe e fusim ne frigorifer per gjysme ore.
 • Veme nje tigan me vaj ne zjarr.
 • E leme vajin derisa te ngrohet teresisht.
 • Lyejme patellxhanet me perzierjen me miell dhe birre dhe i veme ne tigan.
 • I skuqim ne te dyja anet derisa te marrin ngjyre te arte.
 • Pasi te skuqen i sherbejme.
 • Mire eshte te konsumohen akoma te nxehte.

JU BEFSHIN MIRE!

  
        
          

Komentoni