Akullore dietike me Shalqi, (e pergatisni ne kushte shtepiake)
Home » Si Behet » Receta gatimi » Akullore dietike me Shalqi, (e pergatisni ne kushte shtepiake)

Akullore dietike me Shalqi, (e pergatisni ne kushte shtepiake)

Akullore me shalqi qe nuk ju shendosh. Duhet ta provoni.

Perberesit :

 1. 600 g Shalqi
 2. 100 ml Uje
 3. 100 g Sheqer
 4. 2 Luge te vogla lenge limoni

Pergatitja :

 1. Hedhim ujin sheqerin dhe limonin ne nje tenxhere e trazojme sa te shkrije sheqeri.
 2. E leme te ziejne per 2 minuta pastaj e heqim dhe e leme te ftohet mire.
 3. Marrim shalqin e presim ne copeza te vogla dhe e hedhim ne blender.
 4. E rrahim mire sa te behet krem e hedhim ne nje tas hedhim dhe shurupin.
 5. I trazojme mire dhe akulloria eshte gati.
 6. Mund ta hidhni ne forma te vogla per akullore qe te jete me thjeshte per femijet tuaj,
 7. Kjo recet eshte dhe per te gjithe ata qe mbejne diet se nuk te shendosh sa akulloret e tjera.

 

Akullore me shalqi qe nuk ju shendosh. Duhet ta provoni.

Shijojeni!!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş