Menyra me e bukur per tu pajtuar me partnerin pas nje zenke.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Menyra me e bukur per tu pajtuar me partnerin pas nje zenke.

Menyra me e bukur per tu pajtuar me partnerin pas nje zenke.

A dini si te pajtoheni me partnerin pas nje zenke? Kjo eshte menyra e duhur.

Te gjitha ciftet kane keqkuptime dhe mosmarreveshje. Kjo nuk ndodh per faj te njerit apo te tjetrit. Te gjithe gabojne dhe eshte njerezore. Shpesh here faji mund te anoje me shume nga njeri person por nuk eshte argument per te mos bere paqe.

Eshte shume e rendesishme qe te gjejme nje menyre te mire sesi te kerkojme falje apo si te ri-bashkohemi pas nje debati.

 

 

Nese deri me sot keni perdorur teknikat tuaja qe mund te mos jene shume te sjellshme, sot ne do ju tregojme menyren e duhur.

 

 

Me poshte keni disa menyra si te pajtoheni me partnerin.

*  Numero deri ne dhjete dhe perpiqu te relaksohesh. Kuptoje qe ti duhet te flasesh i pari. Pasi te kesh numeruar deri ne 10, leshoje frymen dhe clirohu.

*  Mos kerkoni te fitoni. Me njeriun e zemres asnjehere nuk duhet te kerkoni te sundoni. Ju jeni te dashuruar dhe jo kundershtare. Nese me te vertete je gabim, pranoje!!

*  Jane disa ceshtje qe humb kohe kot, duke i diskutuar. Nese ajo nuk mendon sikur ti, nuk do te thote se duhet te grindeni pafund. Qetesohu, te gjithe mendojne ndryshe.

*  Edhe nese po ziheni jepi partnerit/es nje perqafim te ngrohte. Sado te acaruar te jeni, nje perqafim gjithmone ben pune.

* Rrembeji nje puthje nderkohe qe po perpiqet te flase.

* Behu pak qesharak. E kuptojme qe jeni te acaruar por duhet ta permbysni kete situate ne nje fare menyre. Qeshni per ndonje barcalete qe e keni thene edhe nje here tjeter. Mjafton te ndryshoni orientimin e bisedes.

A dini si te pajtoheni me partnerin pas nje zenke? Kjo eshte menyra e duhur.

Asnjehere nuk je i humbur nese partneri juaj fiton. A nuk keni thene se nese ai eshte i lumtur jeni edhe ju? Mos ju  kushtoni rendesi zenkave qe nuk kane shume arsye per te ndodhur. Edhe nese e shihni se me te vertete po nxehet situata kthejeni ne komike.

A ja vlen te harxhoni kohen tuaj duke u zene?? Sigurisht qe jo… Perpiquni ti  kaloni situatat me sportivitet, ne te kundert ju nuk do e shijoni aq sa duhet dashurine e njeri tjetrit.

 

 

A dini si te pajtoheni me partnerin pas nje zenke? Kjo eshte menyra e duhur.

  
        
          

Komentoni