Ja si mund ti sheroni kembet e plagosura nga kepucet e ngushta.
Home » Fillimi » Ja si mund ti sheroni kembet ‘e plagosura’ nga kepucet e ngushta.

Ja si mund ti sheroni kembet ‘e plagosura’ nga kepucet e ngushta.

Ja si mund ti sheroni kembet 'e plagosura' nga kepucet e ngushta.

Këmbët, si një ndër pjesët më thelbësore të trupit duan një kujdes të veçantë.

 

Kjo për shkak se dëmtimi i tyre mund të bëhet pengesë për shumë procese jetësore. Këpucët e ngushta janë një ndër gjërat që i dëmtojnë më shumë këmbët, veçanërisht nëse janë të reja.

 

Të sapo blera, ato kanë tendencën t’ju ngushtojnë këmbët dhe të mos i lejojnë ato të marrin ajër. Fërkimi me to nxit shfaqjen e flluskave. Ato përveçse të pakëndshme, janë edhe shumë të dhimbshme. Gjithashtu, lagështia në këpucë i bën këmbët tuaja akoma më keq dhe kështu flluskat bëhen të zakonshme.

 

 

Por, ka një përbërës që ju e përdorni çdo ditë i cili do t’ju shërbejë shumë për të trajtuar këtë problem. Bëhet fjalë për deodorantin (pa alumin), një nga produktet e higjienës më të domosdoshëm për shumicën e njerëzve. Atë mund ta përdorni shumë mirë për të parandaluar krijimin e flluskave.

 

 

Mjafton të aplikoni pak deodorant te këmbët para se të vishni këpucët dhe nuk keni pse të shqetësoheni më. Ai ka aftësinë të thithë djersën dhe të pengojë shfaqjen e flluskave.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş