Kos me shijen e frutave tuaja te preferuar.Shija qe do te ju jape vitamina
Home » Si Behet » Receta gatimi » Kos me shijen e frutave tuaja te preferuar.Shija qe do te ju jape vitamina

Kos me shijen e frutave tuaja te preferuar.Shija qe do te ju jape vitamina

Kos me shijen e frutave tuaja te preferuar.Shija qe do te ju jape vitamina

Perberesit :

• 2 fruta (sipas deshires suaj)
• Gjysem liter kos
• 3 luge e gjysem gjelle sheqer
• 2 luge gjelle liker
• nje luge e gjysem caji ekstrakt vanilje

Menyra e pergatitjes : 

1 – Rrahim per disa minuta ne mikser kosin, derisa te shkumezoje.
2 – Duke e perzier shtojme edhe sheqerin dhe vaniljen.
3 – Presim ne copa frutat dhe i shtojme gjithashtu ne mikser. Me pas ju shtojme edhe likerin.
4 – E hedhim masen neper gota, dhe nese duam ju shtojme akull te shkrifet.
{Kujdes! Likerin hidheni vetem per te rriturit.}

Fruta me krem qumeshti. Vitaminat qe nuk duhet te ju mungojne asnje mengjes.

Ja edhe pija eshte gati. Ju befte mire!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş