Menyra e pergatitjes se kokoshkave me shije cokollate :)
Home » Si Behet » Receta gatimi » Menyra e pergatitjes se kokoshkave me shije cokollate :)

Menyra e pergatitjes se kokoshkave me shije cokollate :)

Menyra e pergatitjes se kokoshkave me shije cokollate :)

KOKOSHKA

 

Perberesit :

 • kokoshta 200 gram
 • gjalp 100 gram
 • kakao 150 gram
 • sheqer 100 gram
 • kanelle gjysem luge kafeje

 

Menyra e pergatitjes se kokoshkave me shije cokollate :)

Pergatitja :

 • Si fillim pergatisim kokoshkat. (Ne tenxhere ose ne mikrovale. Mjafton te jene hapur plotesisht.)
 • Pastaj porosisim cokollaten ne te cilen do i zhysim.
 • Shkrijme gjalpin. (Jo teresisht, thjeshte e zbusim.)
 • E rrahim me mikser, bashke me sheqerin.
 • Shtojme kakaon dhe kanellen.
 • Duhet te rrihen mire, derisa te behet nej mase e lengshme.
 • Marrim kokoshkat dhe ua hedhim siper masen e pergatitur.
 • (Ose edhe mund ti lyeni te gjithet me cokollate.
 • Lihen te mpiksen pak, dhe jane gati.

 

Ju befshin mire !

  
        
          

Komentoni