Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti keni.
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti keni.

Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti keni.

Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.

 

 

Kembet jane arme e forte e femrave. Shume tipare te trupit varen nga bukuria e kembeve. Cfare mund te bejme per te patur kembe ne forme? Me poshte keni disa keshilla qe jua bejne me te lehte punen. Hidhuni nje sy.

 

 

Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.

 

Vrapo

Vrapi eshte menyra me efikase per te patur trup ne forme. Ju sugjerojme qe ta nisni diten duke ecur dhe ta mbyllni mbremjen duke ecur. Nuk keni nevoje te ecni shume, mjafton 1 ore ne dite dhe gjithcka do te jete perfekt. Mjafton te mbani nje regjim te perditshem.

 

 

Ngjit shkalle

Te gjithe i urrejme shkallet. Madje gjithnje kemi tendencen te ngjitemi ne ashencor dhe te mos lodhemi. Por nuk e dime sesa e shendetshme eshte te ecim. Dhjami i kembeve shkrihet shume shpejt duke ngjitur shkallet.

 

 

Jepini bicikletes – 

Sa me shume ti jepni bicikletes aq me shume ju tonifikohen muskujt. 

 

 

Beni ushtrime per kembet – 

Kerkoni ne youtube instruksione per ushtrimet e kembeve. Ndiqini ato per disa dite derisa ti mesoni permendesh. Perseritini sa here te keni kohe.

 

Notoni – 

Pervec se ju mban larg stresin, noti ju ndihmon te rrini ne forme. Kembet tuaja do te tonifikohen dhe do te djegin dhjamin sa me shume qe notoni. Ushtroni disa lloje noti.

 

 

Bej ushtrime te thjeshta – 

Nuk eshte e thene te shkoni ne palester. Mjafton te uleni ne nje karrige dhe te ngrini kembet paralelisht me njera tjetren.  Kete gje mund ta beni edhe nese jeni ne pune. 

 

 

Deshironi kembe te bukura? Vetem keshtu mund ti arrini.

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*