Archive forMay 9th, 2018

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.

Disa sjellje qe e zgjasin jeten e njeriut me me shume se 10 vjet.
Sipas studimit të Harvardit: ndërprerja e pirjes së duhanit, alkooli i ulët, kontrolli i peshës, ushqimi i shëndetshëm  sporti..     Merrni një dietë të shëndetshme, bëni ushtrime fizike rregullisht (të paktën 30 minuta në ditë). Mbani peshën trupore normale. Mos pini shumë alkool dhe mos pini duhan.....
Lexoni me shume

 • Kalendar

  May 2018
  M T W T F S S
  « Apr    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031