Torte e shpejte me biskota oreo! Receta embelsirash
Home » Si Behet » Receta gatimi » Torte e shpejte me biskota oreo!

Torte e shpejte me biskota oreo!

Torte e shpejte me biskota oreo! Receta embelsirash

Torte me biskota

Perberesit :

  • 3-4 Pako biskota Oreo.
  • 500 ml Krem qumeshti.
  • Nje filxhan kafeje sheqer pluhur.
  • Nese doni fruta cfaredo per te vene ne siperfaqe.

Pergatitja :

 

Hedhim ne nje tas kremin e qumeshtit dhe sheqerin pluhur. I rrahim me mikser derisa te trashet. Marrim enen ku duam te bejme torten. Hedhim nje shtrese me krem. Pastaj vendosim nje rrjesht me biskota. Vendosim perseri  nje rrjesht krem e perseri biskota. Derisa te mbarojne biskotat. Nderkohe qe shtresen e fundit te kremit e hapim mire. Vendosim frutat qe kemi deshire siper saj.  Ose thjesht dekorojeni me biskota.

Vendoset ne frigorifer ne ftohje per 2-3 ore. Pastja nxirreni dhe priteni ne formen qe deshironi.

Shijojeni torten tuaj!

  
        
          

Komentoni