Fileto pule me kerpudha dhe pana. Receta gatimi 
Home » Si Behet » Receta gatimi » Fileto pule me kerpudha dhe pana. Receta gatimi 

Fileto pule me kerpudha dhe pana. Receta gatimi 

 Perberesit :

 • 400 gr fileto pule 
 • 3000 gr kerpudha
 • 1 gote uji, pana
 • 3 speca te kuq
 • 1 limon
 • 2 luge gjalp
 • 2 luge vaj
 • kripe
 • piper

Fileto pule me kerpudha dhe pana. Receta gatimi tradicionale.

Pergatitja :

 1. PAstrojme kerpudhat nga bishti dhe nga maja. I ndajme ne copa dhe i veme ne nje tas me uje. Ju hedhim edhe lengun e nje limoni dhe i leme per 15 minuta te pushojne.
 2. Filetot e pules i lajme me uje te ngrohte. I lyejme me kripe dhe piper, dhe i leme per 10 minuta te marinohen.
 3. Pastrojme specat dhe i presim ne fije per se gjati.
 4. Veme tiganin ne zjarre dhe ne te hedhim specat. I leme te skuqen me pak kripe.
 5. Ne nje tjeter tigan hedhim filetot e pules dhe i skuqim me pak vaj.
 6. {Beni kujdes qe te mos e thani shume mishin}.
 7. Hiqeni mishin nga tigani dhe hidhni kerpudhat. Shtoni edhe dy luge gjalpe. Skuqini per 5-6 minuta.
 8. Vendosni fileton ne nje pjate. Anash vendosni spacat. Shtoni kerpudhat dhe siper hidhuni panen te cilen e keni zier me pare.
 9. Shtoni piper dhe rigon siper sipas deshires.

Fileto pule me kerpudha dhe pana. Receta gatimi 

Ju Befte Mire!!!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş