Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte. Bukuri
Home » Studenti Online » Dega Mjekesi » Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte.

Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte.

Një bark i sheshtë, në një kohë të shkurtër: humbja e një rrokulli të vogël që ka zgjedhur barkun tonë si vendi i saj i preferuar, sigurisht nuk është një mision i thjeshtë, por nuk është i pamundur. Ju thjesht do të duhet të jeni shumë të vendosur dhe ju do të eliminoni dhjamin e barkut tuaj.

 

 

Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte. Bukuri

1.Pini, pini, pini dhe vetëm pini!

Uji është miku juaj më i mirë: hidraton lëkurën tuaj duke e bërë atë të ndritshme, ju pastron nga toksina duke ju bërë të ndiheni më energjik, është arma më e mirë kundër celulitit dhe, sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, është shumë e dobishme të ulni barkun tuaj!

Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte. Bukuri

2.Çfarë nuk duhet të pini

Nëse uji është një eliksir i vërtetë i bukurisë, nuk mund të thuash po aq shumë sojë, sheqer dhe alkoolik: këta të tre janë armiqtë e vërtetë të stomakut të sheshtë! Ata do t’ju fryjnë si balona me ajër të nxehtë, kështu që shmangni ato me kujdes. Nëse keni etje dhe nuk mund të pini më shumë ujë, provoni ato të centrifuguara: të shijshme, të lehta dhe me shumë fruta!

3.Çajra bimorë dhe produktet e bukurisë

Një masazh i barkut mund të nxisë kullimin dhe zvogëlimin e yndyrës së tepërt: përdorni një krem hidratues gjithashtu do të keni sigurinë që lëkura do të ruajë elasticitetin dhe nuk do të ketë asnjë shenjë shtrirjeje. Bëni lëvizje të vogla rrethore me duart tuaja në bark të përditshëm pas një dushi. Ka edhe çajra të veçantë bimor për të zbardhur barkun: klikoni mbi imazhin për t’i zbuluar të gjitha!

Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte. Bukuri

4.Ushqimet që duhet të shmangen

Natyrisht ushqime të yndyrshme dhe të skuqura, por edhe vëmendje për të gjitha ushqimet e pjekura (bukë dhe pica). Edhe në mesin e perimeve ka disa ushqime për të shmangur barkun e sheshtë: nuk ka perime dhe patate që priren të favorizojnë ënjtjen e stomakut.

 

 

5.Ushqimet që duhen ngrënë

Fibra, kjo është fjala magjike për një bark të sheshtë. Përpiquni të futni ushqime të pasura me fibra në dietën tuaj, e cila e kombinuar me aq shumë ujë, do ta pastrojë trupin tuaj. Mos e nënvlerësoni marrjen e ushqimeve të drenazhueshme dhe të djegësve të yndyrës si ananas. Në vend të kripës, përdorni erëza.

 

 

6.Ushtrime për barkun e sheshtë

Jepni dorëheqje, nëse vërtet dëshironi të keni një bark të sheshtë do t’ju duhet të bëni disa ushtrime: një muskulaturë e fortë është në fakt sekreti i parë për një bark të sheshtë. Ka ushtrime për një bark të thjeshtë të sheshtë që mund të bëni edhe në shtëpi: klikoni mbi imazhin për t’i zbuluar të gjithë!

 

Sekretet qe cdo femer duhet ti dije per te patur bark te sheshte. Bukuri

 

7.Ushqime të lehta? Jo, faleminderit!

Dietat drastike janë një armik i vërtetë për barkun tuaj: ata do t’ju bëjnë të humbni peshë, por rrezikoni të gjeni veten vetëm me një bark të vakët dhe jo të sheshtë dhe që në një kohë të shkurtër do të ktheheni në masat fillestare. Përkundrazi, përpiquni të korrigjoni dietën tuaj dhe zakonet tuaja për të pasur një mënyrë jetese më të shëndetshme

 

 

8.Sekret!

Ndërkohë, ndërsa po punoni për një stomak të sheshtë, kujdes nga ‘rrotullimi i butë’: ka disa truke për të fshehur dhjamin e barkut tuaj dhe askush nuk do t’i vërë re ato.

  
        
          

Komentoni