Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante
Home » Si Behet » Mode » Tendenca ne pranvere! Kombinime qe ju bejne te dukeni elegante!!

Tendenca ne pranvere! Kombinime qe ju bejne te dukeni elegante!!

Çfarëdo rasti qoftë, mjafton vërtet pak për të qenë rrezëllitëse. Zbuloni se si të keni pamjen e duhur, pa shpenzuar një sasi të madhe parash…

 

Cili prej nesh nuk dëshiron të ndihet mirë kudo që të jetë dhe me këdo që të takojë? Sa shumë e adhurojmë që të kemi pamjen e duhur në rastin e duhur? Shkurtimisht, ajri i peshqve jashtë ujit nuk i pëlqen askujt. Por nuk jemi as të gatshme për shuma të mëdha parash për rroba që na bëjnë të dukemi trendy. Me disa truke të vogla një aspekt të sofistikuar në çdo kohë të ditës me siguri mund ta rrëmbejmë: ja se si.

 

Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante

 

 

Këmishë e bardhë: 

Një klasike që zgjidh çdo situatë. Me pantallona ngjyrë bezhë, ose ngjyrë blu apo ndoshta nën një mbulesë trëndafili, është gjithmonë super e modës. Thjesht perfekte.

 

 

Kapelë kashte:

Kushtojnë shumë pak, por menjëherë japin një ajër elegant dhe bon ton. Me një strehë të gjerë si dhe me një palë syze, ata do të na japin pamjen e një ylli të vërtetë. Asnjëherë pa to!

 

 

Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante

 

 

Efekti i metalit:

Madje edhe xhaketa e viteve ’80 nëse ka ngjyra metalike është e përkryer për të na bërë të ndihemi pak ‘divë’ dhe sigurisht shumë rrëzëllitëse. Në tregje gjenden me një çmim të mirë,  e provoni që ta besoni.

 

 

Perla për të gjitha: 

Perlat e shumta ndoshta na bëjnë të dukemi zonja, por thjesht ndryshoni madhësinë dhe margaritarin që të keni efektin rrëzëllitës dhe super të modës. Një palë vathë të varur do të ishin perfekte për çdo rast: dukemi të sofistikuara nëse shoqërohen me një fustan të zi të vogël, joformal, por elegant nëse përdoret me një veshje sportive. Duhet të mbahen gjithmonë në dorë, më fal… në vesh!

 

 

Xhaketë sportive: 

Xhaketa e strukturuar sigurisht që na bën të dukemi si zonjë, por xhaketa sportive e shkurtër zgjidh shkëlqyeshëm çdo situatë. Na pëlqejnë me shumë ngjyra: në blu elektrike, në të verdhë me diell, por edhe në hije pastel që të kombinohet me rrobat e dantellës. Pak shpenzime, kaq shumë dorëzim.

 

 

Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante

 

Syze dielli: 

Janë aksesorë që bëjnë diferencën. Pra, të përqendrohemi në ato syze që është e pamundur të mos i vësh re dhe që mund t’i përdorim edhe në mbrëmje, ndoshta për të mbajtur flokët në rregull. Gjithmonë me ne, jemi në telashe po t’i harrojmë.

 

 

Veshja e kuqe: 

Të guxosh është e mundur, edhe duhet në fakt. Një veshje shumë e thjeshtë do të jetë rrëzëllitëse nëse në vend të zezës anonime zgjedhim të kuqen. Veshja e gjatë dhe e butë e plazhit kthehet në një veshje të sofistikuar nëse ngjyra është ajo e duhura: e kuqe. Do të viheni re sigurisht.

 

 

Bizhuteri të rëndësishme:

N ëse veshja është e butë dhe këpucët nuk janë veçanërisht të ndritshme, le të përqëndrohemi në bizhuteritë që bien në pah. Vera është sezoni i duhur për ta bërë qafën të duket e gjallë dhe me shumë ngjyra dhe pa harxhuar një sasi të madhe parash; nëse do të kemi shansin t’i blejmë ato kur janë me zbritje, nuk do të kemi as ankthin e portofolit të zbrazët. Rrofshin!

 

 

Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante

 

 

Pantallona të buta: 

Të përshtatshme për të gjithë, ato janë një domosdoshmëri e garderobës tonë. Mund t’i kombinoni me bluza të thjeshta ose edhe me këmisha të dantellave për ta zbukuruar pamjen pa e tejkaluar. Rezultat i garantuar.

 

 

Këpucët:

Cdo veshje e kombinuar me këpucën e duhur është e përsosur dhe elegante. Më të rejat dëshirojnë ngjyrën e arit ose nuancat në ngjyrë bezhë. Për aq kohë sa ato janë të shoqëruara me çantat që u përshtaten. Me takë 10 cm, ata nuk janë të vështira për t’u mbajtur dhe do na japin një pamje elegante dhe të rafinuar që të gjithë e kërkojnë. Thjesht të parezistueshme.

 

 

Tendenca ne pranvere Kombinime qe ju bejje te dukeni elegante

  
        
          

Komentoni