Makarona me salce djathi ne furre. Gatime te shijshme.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Makarona me salce djathi ne furre. Gatime te shijshme.

Makarona me salce djathi ne furre. Gatime te shijshme.

Perberesit :

 • 600 gr makarona (Lloji sipas deshires.)
 • 300 gram djathe i bardhe
 • 300 gram djathe kackavall
 • 1 gote panna
 • Gjysem luge gjelle kripe
 • 1 filxhan caji vaj

 

Makarona me salce djathi ne furre. Gatime te shijshme.

 

Pergatitja :

 1. Veme makaronat te ziejne vetem me uje dhe vaj.
 2. Kur te jene zier i kullojme dhe iu hedhim pak vaj siper. (Ne menyre qe te mos ngjiten me njera tjetren).
 3. Ne nje ene copetojme te dy llojet e djathrave.
 4. Iu hedhim siper panen, kripen, vajin.
 5. E perziejme masen mire qe te jete e njetrajtshme.
 6. Ne nje tepsi hedhim pak vaj.
 7. Shtojme nje rrjesht makarona, nje rrjeshte salce djathi.
 8. Ne siperfaqe leme salcen e djathit sigurishte.
 9. I veme ne furre per 30-35 minuta ne 180 grade.
 10. Pastaj i nxjerrim nga furra dhe i leme te ftohen.
 11. Pritini ne porcione sipas deshires.

Makarona me salce djathi ne furre. Gatime te shijshme.

Shijojini!!

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

 • Kalendar

  February 2018
  M T W T F S S
  « Jan   Mar »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728