Supe me kos dhe veze. Receta gatimi te shendetshme.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Supe me kos dhe veze. Receta gatimi te shendetshme.

Supe me kos dhe veze. Receta gatimi te shendetshme.

SUPE ME KOS DHE VEZE

Perberesit :

 • 2 gota uje,
 • 3 veze,
 • pak leng limoni,
 • 200 gr kos,
 • gjalpe,
 • majdanoz,
 • ereza te thata, kripe.

Supe me kos dhe veze. Receta gatimi te shendetshme.

Menyra e pergatitjes :

 • Në një enë të thellë hedhim ujin.
 • Shtojme gjalpin, erëzat, kripën dhe i leme të valojne.
 • Rrahim vezet mire dhe i hedhim ne ene.
 • Përzieni mirë dhe ngrohni edhe për 2-3 minuta.
 • Hiqeni supen nga zjarri, shtoni lengun e limonit, salcen e kosit dhe majdanozin e copetuar dhe perziejini mire.

Shijojeni!

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş