Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security.
Home » Si Behet » Teknologji » Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. Tutoriale shqip

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. Tutoriale shqip

Pervec kompjuterit edhe telefonat smart jane bere pre e gjuetise se hakerave. Pasioni i tyre eshte ai qe ben edhe inxhiniret qe te ndertojne gjera sa me te sigurta per te dhenat personale te cdo njeriu. Nje nder keto aplikacione per telefona eshte edhe F-Secure Mobile Security.

Na ndiqni me hapa te ilustruar me fotografi ne tutoriale shqip mbi teknologjine te cilat pergatisim per ju.

Le te shikojme :

  • Si te shkarkojme nga Play Store kete program
  • Si te instalojme programin
  • Perdordorimin e tij

Vizitoni Play Store ne telefonin apo tabletin tuaj. Shkruani F-Secure Mobile Security te kuadrati i kerkimit. Nga ky rezultat ju zgjidhni opsionin te cilin kemi kerkuar.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 1

Pasi e keni zgjedhur programin per te shkarkuar ne telefon do ju paraqitet dritarja e re ne te cilen do zgjidhni fjalen INSTALL.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 2

Pranoni kushtet e perdorimit te ketij aplikacioni duke zgjedhur fjalen ACCEPT.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 3

Pas ketij veprimi do filloje te behet shkarkimi dhe instalimi i programit automatikisht. Ne telefonin tuaj duhet te keni nje hapesire jo me pak se 26.17 mb ne menyre qe te behet instalimi.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 4

Instalimi i aplikacionit eshte mjaft i shpejte. Tani zgjidhni opsionin OPEN ne menyre qe te hapet programi i sapoinstaluar ne telefon. Duke dhene kete komande procedura e instalimit mbaron.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 5

Tani eshte momenti te fillojme perdorimin e programit qe sapo instaluam. Pamja e pare qe shikojme eshte kjo si me poshte. Duhet te pranoni kushtet e perdorimit duke zgjedhur opsion ACCEPT.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 6

Kjo eshte menuja kryesore e ketij programi. Nga ky moment do fillojme te bejme perdorimin e tij. Ju sugjerojme te beni nje skanim te teflefonit si hap te pare. Kjo per arsye se telefoni juaj mund te jete i infektuar. Ky eshte rasti me i mire qe te beni totalisht falas.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 8

Lereni proceduren e skanimit te shkoje deri ne fund. Pasi te mbaroje skana=imi do shikoni rezultatet.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 9 Tutoriale Shqip

Nje tjeter mundesi mjaft e mire qe ju ofron ky program eshte Anti-theft. Anti-theft ju jep mundesi shume te mira per ruajtjen e telefonit tuaj. E para dhe kryesorja eshte ne rastin kur ju humbet telefoni juaj. Ju keni mundesi te ndryshoni kodin e hapjes se telefonit nga distanca. Akoma me e rendesishme eshte se ju mund te fshini te gjitha te dhenat tuaja nga distanca. Kete mundesi jua ofron Anti-theft.

Le ti shkikojme me radhe. Si fillim zgjidheni si opsion qe te shkojme te hapi i radhes.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 17 Tutoriale Shqip

Sikur e shikoni ne kete rast Anti-theft eshte e fikur. Ne do ta bejme aktive duke ndjekur hapat e meposhtem. TURN ON eshte hapi i pare qe duhet te zgjidhni si opsion.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 10 Tutoriale Shqip

Zgjidhni ACTIVATE, dhe keshtu filloni proceduren e regjistrimit.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 11 Tutoriale Shqip

Konfirmoni duke zgjedhur fjalen CONTINUE.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 12 Tutoriale Shqip

Menuja e radhes ka opsioni e vendosjes se kodit. Vendosni nje kod dhe shkruajeni diku per te mos e harruar.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 13 Tutoriale Shqip

Tani eshte edhe hapi i fundit por edhe me i rendesishmi. Jepni nje adrese e-maili ne menyre qe nese harroni kodin, ju mund ta rikuperoni nepermjet adreses qe do shkruani ketu.

Opsioni tjeter eshte te vendosni nje numer telefoni. Ne rast se ju e humbisni telefonin, dhe nese ne ate telefon vendoset nje karte tjeter, ju lajmeroheni me mesazh per kete. Dhe mesazhi vjen pikerisht ne kete numer telefoni qe do regjistroni ketu.

Programe per telefona Android. F-Secure Mobile Security. 15 Tutoriale Shqip

 

 

 

Na ndiqni per me shume tutoriale shqip totalisht falas.

Nese keni nevoje te mesoni dicka qe nuk dini, mos ngurroni te na shkruani. admin@sibehet.com

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş