Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Sandwich i shpejte qe ta merrni ne plazh. Receta Gatimi.

Sandwich i shpejte qe ta merrni ne plazh. Receta Gatimi.

Sandwich

Sandwich i shpejte qe ta merrni ne plazh. Receta Gatimi.

Perberesit :

 • Simite sandwichi
 • Dy feta djathe toste
 • Dy feta sallam
 • Nje veze e zier
 • Nje gjeth sallate
 • 3 feta domate
 • Nje luge majoneze (Sipas deshires)

Pergatitja :

Priteni simiten ne mes. Vendosni dy fetat e djathit dhe te sallamit. Vereni ne tostiere per 2 minuta.. Shikoni derisa te shkrihet pak djathi. Nxirreni dhe happeni. Brenda vendsosni vezen e grire ne feta. Gjithashtu vendosni edhe domateen. Pastaj priteni gjethin e sallates dhe vereni siper domates. Mbylleni sandwichin dhe vereni per jo me shume se 1 minute ne tostiere perseri.

Kur ta nxirrni hidhni majoneze ose salce sipas deshires. Eshte vakti me i mire qe mund ti servirni vetes per mengjes.

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  August 2017
  M T W T F S S
  « Jul   Sep »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com