Vjollca Haxhiu ft. Shkelzen Jetishi - Hakmarrje (Teksti)
Home » Art » Muzike » Shqip » Vjollca Haxhiu ft. Shkelzen Jetishi – Hakmarrje (Teksti)

Vjollca Haxhiu ft. Shkelzen Jetishi – Hakmarrje (Teksti)

Xeni:

Ne mes nesh, a ka rruge tjeter ?
A ka gjase, me u kthy dashnia e vjeter ?!
N’zemren tende, un trokas!
Kerkoj falje, kerkoj dhe nje rast.

Vjollca:

Mos mu lut, e mos me thirr
Un per ty ma nuk kam meshire!
E nje gje, dua ta dish!
Nuk e lo pa ta kthy shumefish.

Ref. 2x:
Vjollca:

S’ka lutje as falje!
Erdhe momenti im per ty, Hakmarrje!

Xeni:

Zemra e madhe, dhuron falje
Ka meshire, edhe keqardhje
Jo hakmarrje!

Xeni:

Cdo mengjes, i njejti zgjohem
A ka shprese, se do t’pajtohem!
N’zemren tende, un trokas!
Kerkoj falje, kerkoj dhe nje rast.

Vjollca: 

E mbaj mend, kur jemi nda
Ti ke than, si un s’ka!
E shkatrrove dashurine
Tash erdhe momenti im!

Ref. 2x:
Vjollca:

S’ka lutje as falje!
Erdhe momenti im per ty, Hakmarrje!

Xeni:

Zemra e madhe, dhuron falje!
Ka meshire, edhe keqardhje
Jo hakmarrje!

  
        
          

Komentoni