Qofte te shijshme me domate. Receta gatimi verore.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Qofte te shijshme me domate. Receta gatimi verore.

Qofte te shijshme me domate. Receta gatimi verore.

Qofte te shijshme me domate. Receta gatimi verore.

Perberesit :

 1. 4 Domate (i presim ne copa te vogla)
 2. 100 gr Djathe 
 3. 1 Qep te madhe
 4. Gjysem Filxhan caji miell
 5. 1 Luge te vogel majdano
 6. Pak rigon
 7. 1 Luge gjelle beikin-pauder
 8. Krip-piper
 9. Vaj luledjelli per skuqjen

Pergatitja : 

 1. Heqim lekuren e domateve.
 2. I presim ne copeza te vogla.
 3. I hedhim domatet ne nje kullese.
 4. Shtojme dhe pak krip dhe i leme 30 minuta. (I leme te kullojne mire)
 5. Pas 30 minutash hedhim domatet ne nje tas.
 6. Hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere.
 7. I gjeshim mire dhe e leme brumin 30 minuta ne frigorifer.
 8. Pas 30 minutash hedhim vajin ne nje tigan pak te thelle. E leme te djegin mire dhe me nje luge hedhim qoftet.
 9. I skuqim nga te dyja anet dhe kur te jene gati i veme ne nje tas me leter kuzhine qe te ikin vaji i tepert.  
 10. Mund ti sherbeni dhe ti shijoni!

Ju befshin Mire!

  
        
          

Komentoni