Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

Te gjithe duam te na thuhet e verteta. Dhe nese ne dyshojme qe kjo gje nuk eshte bere, kemi tendencen te kerkojme te verteten. NUk eshte e thjeshte te gjendet gjithmone. Por sado vone te shkoje gjithnje do te mesojme se cfare ka ndodhur ne te vertete.
Sa me shume kohe te kaloje nga thenia e nje genjeshtre, aq me shume do te urreheni. Duke kerkuar pafund per ate qe ke fshehur, dikush mundet te kerkoje edhe te mos shohe me. Sa me shume sinqeritet aq me shume dashamires do te keni rreth vetes.

Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

– Do te ndiheni rehat. Nuk keni pse ti mendoni gjerat gjere e gjate me frike. E verteta eshte e prere. Thuaje dhe kaq. Nese ju nuk keni qene te sinqerte do te ndiheni shume keq me vone.

– Te tjeret do te ju besojne. Besimi eshte baza e nje lidhje te shendtshme. Te gjithe duam te na besojne.

– Gjithmone dikush do te vije afer jush qe te kerkoje keshilla. NUk eshte dicka e vogel kjo gje. Kur te tjeret kane nevoje per ju, eshte ndjenje e mrekullueshme.

– Qendroni larg telasheve. Duke dashur te fshihni nje te vertete futni veten ne telashe te thella. Kujdes me fjalet qe thoni. Ju mund te lendoni ato qe keni prane por edhe te humbni besimin e tyre.

Nese doni qe te tjeret te jeni te sinqerte me ju, duhet ju se pari te jeni te sinqerte me ta.

Arsyet pse sinqeriteti eshte gjithmone rruga e duhur.

  
        
          

Komentoni