Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.

Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.

Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.

Perberesit :

 1. 2 kg Presh 
 2. 2 pete Sfoliata 
 3. 3 Qepe te fresketa 
 4. 2 Veze
 5. nje filxhan vaj 
 6. 250 gr Djathe 
 7. Krip, piper

Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.

Pergatitja :

 1. I pastrojme dhe i lajme preshet.
 2. Te njejten gje bejme edfhe me qepen.
 3. Si fillim veme vajin qe te nxehet teresisht.
 4. Shtojme me pas qepen dhe preshin.
 5. I skuqim derisa te marrin humbin vellimin.
 6. Rrahim dy vezet ne djathin e thermuar dhe jua shtojme ne tigan.
 7. I perziejme per disa minuta dhe i heqim nga zjarri.
 8. Nje tepsi e lyejme me vaj dhe shtrojme njeren pete.
 9. Ne te hedhim te gjithe masen qe kemi ne tigan.
 10. E mbulojme me peten tjeter dhe e lyejme me vaj.
 11. Pjekja behet ne 200 grade per 45 minuta.
 12. Kur te piqet nxirreni dhe priteni ne porcione.

JU BEFTE MIRE!!

Byrek me presh dhe djathe. I thjeshte dhe i shijshem. Receta gatimi.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş