Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.

Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.

Te jesh e shkurter do te thote te jesh me fat ne disa raste….

Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.

Sipas studimit te psikologut Gert Stulp ne universitetin Groningen ne Britani, meshkujt preferojne me shume femrat e shkurtra. Dhe kjo nuk eshte vetem ceshtje shijesh, por lidhet edhe me gjenetiken.Kjo u vertetua nga studimi ku jane perfshire 10.000 cifte angleze.

Zakonisht meshkujt zgjedhin femrat e gjata vetem si te dashura. Pasi ato i bejne te duken si meshkuj me fuqi. Te afte te zoterojne nje femer edhe me te gjate se veten. Deshira per tu dukur bukur ne sy te te tjereve i ben ata te zgjedhin nje femer te gjate. Nderkohe qe shume pak meshkuj e duan bashkeshorten e tyre me te gjate se veten. Kur u pyeten se perse ndodh keshtu, ata u shprehen se ndihen me pak mashkullore nese ajo eshte me e gjate. 

Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.

Por cfare ndodh me femrat?

Femrat e shkurtra kerkojne meshkuj te gjate sepse ata perfaqesojne sigurine, nje lloj niveli kulturor dhe nje gjendje te mire shendetesore. Ato ndihen mire kur kapin per dore nje mashkull te gjate dhe me trup te rregullt. Madje femrat e shkurtera duan me deomos qe te arrijne se paku ne supin e partnerit.

Meshkujt preferojne femrat e shkurtra sepse shohin tek to embelsi, dashuri dhe ndiejne nevojen qe t’u japin siguri. “Nje femer e shkurter ka nevoje gjithmone per dike qe ti mbeshtese koken ne gjoks”- U shprehen meshkujt. “Ato jane si kotelke qe kerkojne dashuri. Vetem se natyra nuk eshte krijuar bujari me to, nuk do te thote se nuk jane po aq te mira sa te gjatat. Vajzat e shkurta jane dashuri”..

Kjo eshte Woww. Arsyeja pse meshkujt pelqejne vajzat e shkurtera.

Eshte kendshem te mendosh se meshkujt kujdesen kaq shume per nje femer. Mbi te gjitha shume vajza jane me fat se jane te shkurtera. Partneret e tyre i bejne ato te ndihen me te vertete princesha. Te gjitha do ta donin perkrah nje mashkull te sjellshem dhe xhentil.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş