Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme. mengjes
Home » Si Behet » Mode » Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme.

Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme.

Nese deshironi qe dita te nise sa me mire, ju duhet te merrni mjaftueshem energji. Sic e dini energjite perfitohen vetem prej ushqimeve. Per kete arsye ju duhet te merrni qe ne mengjes ushqimet e duhura. Mos harroni qe mengjesi eshte edhe vakti me i rendesishem i dites. Nese doni qe te keni nje mengjes te kendshem dhe te bukur, duhet te konsumoni njerin nga ushqimet e meposhtme. 

Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme. mengjes

Ushqime me Proteina

Veze  Vezet jane shume te pasura me proteina. Zieni nje kokerr veze dhe hajeni per mengjes, edhe nese nuk keni aspak deshire te hani asgje. Edhe nese e skuqni me sa me pak vaj eshte mire. 

Bajame apo arra : Arrat dhe bajamet jane shume te pasura me proteina. Ato jane ushqime te lehta per tu konsumuar. Edhe nese jeni vone per ne pune, merreni ne dore nje ceske me keto fruta te thata dhe hajini kudo qe jeni.

Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme. mengjes

Karbohidrate

Fruta : UShqimi me i shendetshem qe i servirni vetes eshte nje ftur. Lista fillon me rrush, molle, portokalle, dardhe etj. Gjithmone nje frut eshte nje zgjidhje e shendetshme. Ndaj edhe nese nuk ju hahet asgje, merreni nje frut ne dore. 

Drithera : Dritherat me sheqerna te teperta nuk jua rekomandojme. Ndaj beni mire te mos i konsumoni thujase asnjehere. Mund ti konsumoni duke i kombinuar me copa frutash, ose me kos. Mund ti merrni me vete edhe ne pune. Mjafton ti hidhni ne nje kupe dhe te shtoni kosin ose qumeshtin edhe nese jeni ne pune apo shkolle. 

Dita duhet te nise me njerin nga keto ushqime te shendetshme. mengjes

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş