Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi
Home » Si Behet » Mode » Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit.

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit.

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit.

Naten e mbremshme eshte zhvilluar gjysem-finalja e pare e Eurovizionit. Ne kete nate u prezantuan vetem 18 nga 36 kenget pjesemarrese per kete vit. Shqiperia u perfaqesua ne menyre dinjitoze nga Linda Halimi me kengen “World”. Ajo arriti te marre duartrokitje te zjarrta nga publiku Europian. Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi

Ndonese ishte nje nder kenget favorite, ajo nuk arriti te renditet ne top 10 kenget qe do arrijne ne finale. 
Vendet fatlume te gjysemfinales se pare jane :
 Belgjika, Qipro, Australia, Armenia, Polonia, Portugalia, Suedia, Greqia, Azerbajxhan dhe Moldavia.

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi

Kjo renditje nuk u be vetem prej votave te jurise. Votat e publikut ishin aq te pakta saqe nuk e favorizuan dot Shqiperine. 

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi

Si duket Linda Halimi nuk paska qene me fat dhe as e pelqyeshme nga publiku. Kosovaret dhe Shqipetaret qe gjenden jashte trojeve tona, mund ta kishin suportuar me mire se askush kengetaren e talentuar. Pergatitja e saj ishte e jashte zakonshme… Vetem i mungoi mbeshtetja..

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi

Nuk e meritonim…..
Linda Halimi tani duhet te perballet edhe me kritikat dhe komentet negative te Shqipetareve… Te cilet nuk e suportuan per asnje moment…

Kete vit Shqiperia nuk e arriti skenen e finales se Eurovizionit. Linda Halimi

  
        
          

Komentoni