Si te pergatisni cokollate te nxehte te shijshme.

Perberesit :

 •  500 ml qumesht
 • 120 gr cokollate e zeze (Cokollate te ngrenshme jo pluhur)
 • 20 gr sheqer
 • 20 gr miell misri
 • 30 gr kakao

Si te pergatisni cokollate te nxehte te shijshme. kakao

Menyra e pergatitjes :

 1. Hedhim qumeshtin ne nje tenxhere.
 2. Kur te filloje gati te valoje shtoni miellin dhe kakaon.
 3. Perziejini vazhdimisht derisa te mos mbese asnje kokrrize.
 4. Shtoni sheqerin.
 5. Shkrini cokollaten ne banjo mari ose mikrovale.
 6. Kur qumeshti te jete duke valuar hidheni menjehere cokollaten.
 7. Perziejini pa nderprerje dhe do vereni se dendesia do te rritet.
 8. Provojeni me gisht per embelsine.
 9. Shtoni sheqer nese deshironi.
 10. Cokollata eshte gati.
 11. Hidheni ne filxhana dhe siper sipas deshires hidhni shllak, kanelle, ose copeza cokollate.

Si te pergatisni cokollate te nxehte te shijshme. kakao

Ju Befte Mire.