Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka. nena
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka.

Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka.

Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka.

Te gjithe ne i admirojme nenat tona. Madje ne femijeri i kemi quajtur edhe heroina. Shpesh na ngjanin me qenie jo te zakonshme. Sikur ato kane nje fuqi te mbinatyrshme. Nuk arrijme te kuptojme si eshte e mundur te jene aq te perpikta. Te jene gjithmone ne kohe. Munden te mbarojne te gjitha punet ne oren e caktuar. Jane ne kohe per te marre femijet ne shkolle. Gjejne kohe te kujdesen per kopeshtin e luleve, per kafshet shtepiake dhe per femijet. Ne nje fare menyre mamate gjithnje behen idhuj. Kjo per arsye se asnjehere nuk thone se jane lodhur.

Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka. nena
A eshte e veshtire te jesh mami??
Sigurisht qe nuk eshte e lehte. Duhet te kesh kohe dhe zgjidhje per gjithcka. Ja cfare ndodh me cdo nene cdo dite :

 1. Nena duhet te kete gjithmone nje zgjidhje per pyetjen : Cfare do te kemi per dreke?
 2. Nje nene e ben pazarin e javes me minimumin e shpenzimeve, sepse e din sa kushton cdo gje.
 3. Munden te plotesojne projektet per detyrat e shtepise se femijes. (Ajo mundet te pergatise edhe figura gjeometrike me plasteline).
 4. Nena e di se cfare ilaci duhet per cdo semundje.
 5. Vetem ajo mundet te qetesoje nje foshnje.
 6. Ate e kuptojne femijet me vetem nje shikim.
 7. Vetem nje nene e ndjek autobuzin e shkolles me vrap, sepse femija ka harruar dreken ne tavoline.
 8. Munden te qortojne dhe edukojne femijen ne te njejten kohe.
 9. Kane nje pergjigje per cdo pyetje te femijeve.
 10. Behen edhe rrobaqepese vetem qe femija te jete i lumtur.
 11. Lufton me merimangat vetem qe femija te fleje i qete. (Edhe nese nuk ka asnje merimange verdalle)
 12. Nje nene eshte ushtar per femijen dhe kjo gje nuk e lodh aspak.
 13. Nje nene harron se duhet te kujdeset edhe per veten pervec se per te tjeret.

Te jesh nene do te thote te kesh nje zgjidhje per gjithcka. nena

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş