Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier. Jane te zgjuar dine te fitojne
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier.

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier.

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier.

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier. Jane te zgjuar dine te fitojne

Personat qe kane studiuar inxhinieri ose jane inxhinier jane personat e duhur per takim. Ata jane persona te perpikte, te saktem te sjellshem. Eshte e pamundur te keni pakenaqesi ndaj nje inxinieri. Keshtu dua te ju jap jo nje por shtate arsye pse duhet te dashuroheni me nje inxhinier.

1.Ata kane nje zgjidhje per cdo gje.

Nese do te jetosh me nje inxhinier, ai do te dije te rregulloje cdo gje. Ai di se ku qendron problemi tek paisjet elektrike. Di se si te zhbllokoje nje lavaman, apo si te montoje nje komodine. Edhe nese nuk e di me saktesi, ai do te perpiqet. Dhe keshtu ju nuk keni pse te harxhoni para. Ate e shperbleni me nje birre te fohte ose…. Ju e dini,, jeni cift!!

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier. Jane te zgjuar dine te fitojne

2.Nuk nxehet ne konflikte.

Nese jeni duke kaluar nje situate stresante, ai di ta menaxhoje. Mos e mendo se ai mundet te nxehet dhe te beje sherr me ty. Studimet e kane bere nje njeri te pjekur dhe te vendosur. Ai di shume mire sesi ti jape drejtim gjerave.

3.Ai nuk ka orar per te fjetur.

Nese keni deshire te flisni me dike gjate ai eshte njeriu i duhur. Nuk ke pse te merakosesh se do te fleje. Ai eshte mesuar duke studiuar deri ne oret e para te mengjesit. Keshtu mund te flasesh sa te duash me ate. Inxhinieri eshte personi perfekt per te te degjuar per ore me radhe.

 

4.Dine te fitojne ne lojera fati.

Edhe nese e urreni lojen e fatit, ai me siguri qe do kete fat. Eshte shume i zoti ne llogaritjen e shifrave dhe gjetjen e propabiliteteve. Keshtu ai mundet te fitoje fare lehte ne keto lojera. Nuk do ishte keq nje dore e mire parash.

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier. Jane te zgjuar dine te fitojne

5.Nuk stresohen lehte.

Fakti qe kane studiuar me lehtesi ne fakultet i ben ata te zotet te perballojne stresin. Sado e veshtire te jete situata ne te cilen gjenden ata perseri do ta perballojne me sukses. Kjo i ben ata qe te mos heqin dore lehte sepse i dine perfitimet prej punes se tyre.

6.Jane te zgjuar.

Ndoshta ne shkolle te mesme ju eshte dukur si shume i ngathet, por nuk eshte njelloj. Ai eshte shume i zgjuar. Di tu jape zgjidhje problemeve te veshtira dhe nuk trishtohen prej pengesave. Ata do te jene bashkejetues shume te mire. Madje ndajne edhe punet me ju. Kujdesen per femijet dhe i ndihmojne ne detyrat qe kane.

 

7.Jane shume te lezetshem.

Ata jane mesuar gjithnje ne pune dhe studime. Nuk jane mesuar ti kushtojne rendesi vetes. Keshtu ata nuk e dine sesa vlejne dhe sa te rendesishem jane. Ata qendrojne modest gjithnje perballe veshtiresive.

Arsyet pse duhet te dashuroheni me nje Inxhinier. Jane te zgjuar dine te fitojne

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*