Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 1 gote vere e bardhe
 • gjysem filxhani leng limoni
 • 1 luge uthull
 • 2 luge vaj ulliri
 • 2 thelpinj hudher
 • 3 patate
 • 1 qepe
 • 2 kungullesha
 • 3 karrota
 • kripe, piper, koper
 • Feta limoni
 • 2 peshq mesatar (llojin sipas deshires suaj)

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Pergatitja :

 1. Qepen e presim sa me holle.
 2. Patatet, karotat, kungulleshat i ndajme ne kube mesatare.
 3. Ju hedhim kripe, piper, koper dhe i perziejme me dore.
 4. Marrim nje tepsi dhe e lyejme me vaj.
 5. Me te hedhim te gjitha perimet.
 6. Marrim peshqit dhe i thajme nga uji.
 7. Brenda tyre veme feta limoni, hudher dhe ereza.
 8. I veme mbi perime.
 9. Siper ju hedhim veren, uthullen, lengun e limonit dhe vaj.
 10. I mbulojme me leter kuzhine dhe i veme ne furre.
 11. Pjekja behet ne 190 grade per nje ore.
 12. Ne 10 minutat e fundit te pjekjes, largoni letren e kuzhines qe te piqen mire.

Peshk me perime dhe patate ne furre. Receta gatimi.

Ju befte Mire!

 

 

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*