Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin. te shendetshme Cfare duhet te hani
Home » Si Behet » Mode » Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin.

Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin.

Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin.

Tani qe po afron vera, te gjithe duam te dukemi ne forme. Por problemi eshte se nuk rrime dot pa ngrene. Duhet ditur se jo te gjitha ushqimet na shendoshin. Fatmiresisht ka plot lloje ushqimesh qe nuk lejojne te shtojme peshe. Pavarsisht sasise se konsumimit perseri nuk do marrim asnje gram. Edhe per me teper, keto jane shume te shendetshme. 

Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin. te shendetshme Cfare duhet te hani

Cfare duhet te hani qe te mos shendosheni :

Selino – 95% e kesaj bime perbehet nga uje. Nderkohe qe ajo permban 6 kalori. Keshtu qe hani sa te doni, dhe si ta doni.

Boronica – Eshte e pasur me antioksidante. Ajo ju ndihmon te merrni aq fiber sa organzimi juaj ka nevoje.

Grejpfrut – Ju ndihmon te stabilizohet niveli i sheqerit ne gjak.

Kastravec – Lekura dhe farat e tij jane te pasura me vlera ushqyese. kastravecin nese e beni sallat gjithashtu nuk ju shendosh.

Brokoli – Nuk do shendosheni sikur cdo dite te hani brokol, te vier ose te pjekur.

Luleshtrydhet – Jane bartese te vitamines C dhe polifenole.

Lulelakra – Nje koke lulelakre mesatare permban 25 kalori. Eshte shume e shendetshme dhe e shijshme.

Portokalli – Pervec se i shijshem dhe me shume fibra nuk ju shendosh.

Oriz integral – Eshte nje ushqim qe ju ngop dhe nuk ju shendosh.

Hani sa te doni nga keto ushqime sepse nuk ju shendoshin. te shendetshme Cfare duhet te hani

Nese e keni vendosur te mos shtoni me ne peshe, atehere pergatituni te mbushni frigoriferin me keto ushqime. Jane te shendetshme, te ushqyeshme dhe te shijshme. Mbi te gjitha trupi juaj do te marre te gjitha vlerat ushqyese te nevojshme.

  
        
          

Komentoni