Keni floke te ngaterrueshem Ja nje maske per ju vaj avokado vaj arre kokosi
Home » Si Behet » Mode » Keni floke te ngaterrueshem? Ja nje maske per ju!

Keni floke te ngaterrueshem? Ja nje maske per ju!

Keni floke te ngaterrueshem? Ja nje maske per ju!

 

Disa vajza e kane te pamundur te krehin floket ne mengjes. Kjo edhe nese i mbajne te lidhru ne gjume. Apo edhe nese perdorin zbutes pas cdo larje. Ne fakt nuk eshte problem menyra sesi kujdeseni per flokun, por eshte lloji i flokut tuaj. Per kete problem dua te ju sugjeroj nje maske. Pervec se e zbut flokun, e ben edhe me shkelqim dhe volum. Ndaj jua sugjeroj ta perdorni :

Keni floke te ngaterrueshem Ja nje maske per ju vaj avokado vaj arre kokosi

Perberesit :

  • Nje e verdhe veze
  • 1 luge gjelle vaj avokado
  • Nje luge gjelle vaj arre kokosi
  • 1 luge gjelle uthull

Pergatitja dhe aplikimi :

Te gjithe perberesit i perziejme mire me njera tjetren. Do na formohet nje mase e qullte me ngjyren e avokados.  

Kete mase aplikojeni ne floke. Nese keni floke te yndyrshem, atehere ju sugjeroj mos ta aplikoni ne rrenje. Mbulojeni koken me nje peshqir dhe mbajeni gjysem ore. Pas kesaj kohe laje koken dhe thaji floket normalisht. Ndryshimin do e vesh re menjehere. Floku juaj do te jete me i bute dhe me i drejte.

Keni floke te ngaterrueshem Ja nje maske per ju vaj avokado vaj arre kokosi

  
        
          

Komentoni