Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka.floke te lire veshje e mbyllur floket bisht pas kokes
Home » Si Behet » Mode » Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka……

Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka……

Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka……

Floket e kapura pas kokes jane nje model shume komod. Mbi te gjitha ndihesh rehat dhe lirshem. Por edhe jane shume te kombinueshme. Neper evenimente shume serioze sigurisht qe e ke me te lehte te shkosh me floke te lidhura sesa me floke qe te ngaterrohen neper sy.

Pastaj nje veshje e mbyllur deri ne gryke. Nuk do ishte aspak ide e mire te rrinit me floke te lire. Nje veshje e mbyllur dhe floke te lire, do bente qe te ju dukej vetem konturi i fytyre. Ndaj ne kete rast duhet me patjeter ti kapni floket pas koke.

Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka.floke te lire veshje e mbyllur floket bisht pas kokes

Mundesi tjeter per te lidhur floket bisht eshte edhe ne pune. Nese keni nje pozicion  ne levizje, jeni te detyruara ti lidhni floket. Kjo sepse mund te ju bjere ndonje fije floku aty ku nuk duhet. Pastaj nese dikush gjen ne ushqim nje flok tendin, nuk do ishte nje situate e rehatshme per ty.

Faktin qe duhet te lidh floket bisht pas kokes, pranoj.. Por pse me dhemb koka vazhdimisht sapo ti lidh ato?

Sapo te kapni floket siper, fijet nervore te skalpit te kokes terhiqen lart. Keshtu te gjithe sensoret e nervave do te aktiviziohen. Pervec sensoreve te nervave do vihen ne pune edhe sensoret e ndjeshmerise. Keshtu qe do filloni te ndjeni nje dhimbje koke pak nga pak. Dhe pa kaluar nje ore me floke lidhur do ndjeni dhimbje te padurueshme. Ndaj edhe do detyroheni ti zgjidhni.

Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka.floke te lire veshje e mbyllur floket bisht pas kokes

Cfare mund te beni ne kete rast?

Sado e bezdisshme te jete dhimbja e kokes, prap se prap floket duhet ti lidhim Sekreti qendron ne shterngimin e flokeve. Nese doni ti lidhni mos e sillni lidhezen disa here. Lerini floket te rrijne lirshem dhe ngurtesojini me llak ose xhel per floket. Nese nuk i lidhni disa here me lidheze sigurisht qe nuk do ndjeni fare dhimbje koke. Gjithashtu duhet nje lidheze flokesh e bute. Mos zgjidhni asnjehere lidheze llastiku te ngurta. Nese ju pelqen te terhiqni syte duke lidhur floket bisht, atehere pergatite veten per te duruar goxha dhimbje.

Floket bisht? Jane shume bukur por me dhemb koka.floke te lire veshje e mbyllur floket bisht pas kokes

  
        
          

Komentoni