Si te flesh per 5 minuta ne mbremje. probleme me gjumin ne doren tende
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Si te flesh per 5 minuta ne mbremje.

Si te flesh per 5 minuta ne mbremje.

Si te flesh per 5 minuta ne mbremje.

Keni kaluar nje dite te lodhshme? Doni te flini por nuk flini dot? Do te zgjoheni heret ne mengjes dhe ju duhet te jeni te fresket? Keni filluar te keni probleme me gjumin?

Nuk keni pse te shqetesoheni. Probleme te tilla ju ndodhin te gjitheve. Nuk eshte ne doren tende nese do kesh apo jo probleme me gjumin. Por eshte ne doren tende te ndihmosh veten te flesh sapo te ulesh ne krevat. Nuk eshte e mundur?? Hidhu nje sy keshillave te meposhtme :

Si te flesh per 5 minuta ne mbremje. probleme me gjumin ne doren tende

  1. Hani ushqim te pasur me magnez. {Magnezi luan nje rol te madhe ne qetesine e gjumit. Gjysme ore para se te flini konsumoni nje suhqim te tille}.

  2. Pushoni gjysme ore pasdite. Por mos flini me shume se aq. Kjo ju ben te deshironi gjumin ne mbremje.

  3. Perdore krevatin vetem per te fjetur. {Harroje leximin apo punen ne pc tuaj}.

  4. Mos e mbi-ngrohni ose ftohni dhomen. {Mbani temperature mes 15-23 grade celcius per te fjetur qete}.

  5. Beni nje dush te ngrohte. { Kjo ju ul temperaturen dhe e ben trupin te gatshem per gjume}.

  6. Vini alearmin. { Truri pergatitet per minutat qe numerohen mbrapsht}.

  7. Mos u sill majtas-djathtas. { Nese ka kaluar 20 minuta ne krevat dhe nuk ke fjetur akoma. Atehere ngrihu, pi nje gote qumesht, ose laj kembet me uje te ngrohte. Degjo edhe muzike te lehte, apo lexo. Keto ju ndihmojne te thirrni gjumin}.

  8. Vendos hudher poshte jastekut. { Ju duket e shpifur? Mos mendoni ashtu. Aroma e hudhres ka efekt qetesues dhe ju ndihmon te flini}.

 

GJUME TE EMBEL 🙂 

 

 

 

 

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş