Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.

Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.

Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.

Kur behet fjale per nje krahasim social mes femrave dhe meshkujve, sigurisht qe mashkulli shiher si superior. Dhe ne fakt eshte i tille. Sado qe te mundohemi ta kundershtojme kete gje, eshte e vertete dhe pike. Jeta pa patur perkrah nje mashkull do te ishte shume e lodhshme. Edhe pse fuqia e femres eshte e jashtezakonshme, eshte e pamundur te jetohet vetem. Ndaj edhe kete superioritet duhet ta pranojme. E mbi te gjitha ti gezohemi faktit se ekziston.

Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.

Gjithsesi, duhet te jemi gjithashtu te vetedishem se nje mashkull mposhtet ndonjehere. Dhe triumfi i perket femres. Ndaj edhe duhet ti lartesojme disa cilesi qe femrat i kane dhe meshkujt i lakmojne.

Me poshte do japim disa arsye : Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull. Sic pranojne femrat vlerat e meshkujve, edhe meshkujt ne kete rast duhet te bejne te njejten gje.

Meqe ra fjala :

1. Femrat jane me pak dembele sesa meshkujt.

2.Durojne me shume dhimbjen sesa meshkujt. Nuk ankohen.

3. Arrijne te bejne shume gjera njekohesisht.

4. Truri i femres ka aftesi te sherohet me shpejt se truri i mashkullit.

5. Femrat kane aftesi te shkelqyera ne komunikim.

6. Femrat nuk kane deshire aq sa meshkujt per te lene punet pergjysme.

7. Me shume pune kryhen prej femrave sesa prej meshkujve.

8.Nje femer sheh detaje qe nje mashkull as qe i mendon.

9. Femra jeton me gjate se mashkulli.

10. Cdo femer mendon me shume dhe me gjate se nje mashkull.

Cfare e ben nje femer me te forte se nje mashkull.

 

  
        
          

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*