Mus me luleshtrydhe. Receta gatimi te thjeshta. te bardhat e vezeve embelsire
Home » Si Behet » Receta gatimi » Mus me luleshtrydhe.

Mus me luleshtrydhe.

Mus me luleshtrydhe. Receta gatimi te thjeshta.

Perberesit :

 1. 250 gr luleshtydhe
 2. 230 gr sheqer,
 3. 3 te bardha veze

Mus me luleshtrydhe. Receta gatimi te thjeshta. te bardhat e vezeve embelsire
Pergatitja :

 • Si fillim lajme luleshtydhet dhe i thajme.
 • I presim ne kube te vegjel.
 • I frulojme ne mikser bashke me sheqerin.
 • Ne nje rrahese vezesh hedhim te bardhat e vezeve. I rrahim derisa te behet teresisht shkume e pandashme.
 • Tek te bardhat e vezeve shtojme edhe masen e pergatitur ne mikser.
 • I perziejme mire derisa te behet nje mase e qendrueshme ngjyre roze.
 • E hedhim masen neper gota.
 • Lihen ne frigorifer per 1 ore derisa ftohen teresisht.
 • Sherbejini me copa luleshtydhesh ne siperfaqe.

Mus me luleshtrydhe. Receta gatimi te thjeshta. te bardhat e vezeve embelsire

Ju Befte Mire!

  
        
          

Komentoni