Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq I fiksuar kritikues
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq!!

Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq!!

Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq!!

Jane disa gjera te tmerrshme qe mund te ndodhin qe ne takimin e pare. Disa gjera qe te humbin deshiren e te paturit nje partner. Duke uruar qe te mos ju ndodhin asnjehere hidhini nje sy artikullit.

Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq I fiksuar kritikues

Takim i pare qe shkon thjeshte, KEQ :

Ai\ ajo e ka mendjen akoma tek -ishi.

Nuk jane te pakta rastet kur ai nuk e ka harruar akoma ishin. Kete gje mire qe nuk e fsheh, por behet edhe i merzitshem. Sigurisht qe nuk eshte akoma gati per nje lidhje te re. Dhe per ty e ka nje zgjidhje, MBATHJA!

Ata qe te bejne prone te tyren akoma pa thene po.

Mos u cudit. Jane disa tipa qe e marrin te mireqene daljen ne takim. Pasi te jeni perballe, ai fillon te flase per dy. Kjo gje sigurisht qe nuk duhet te pelqehet. Atij nuk i intereson se cfare deshiron ti. Ne kete rast duhet te besh dicka : RRI LARG!

Ai qe kerkon nje nuse.

Shiko se akoma ka nga ata qe duan te gjejne nje nuse menjehere. Kjo ka te beje me ata qe jane ne moshe te madhe. Sigurisht nese kjo nuk eshte ne pritshmerite tuaja, mos e merr seriozisht. Meqe ai ka shijuar jeten dhe tani ka mbledhur mendjen per familje. Deri ketu nuk ka ndonje problem. Problemi eshte se te sheh si nje femer qe do i linde femije. Kjo gje mund te jete e merzitshme per ty. Ose nuk je akoma gati. IK NGA AI!

Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq I fiksuar kritikues

Kritikues.

Mund te mos i pelqeje veshja juaj. Edhe pse i sjellshem, kete gje jua ve ne dukje. Madje mund te ju thote edhe se dukeni tmerresisht keq. Nuk di te thote gje tjeter pervec kritikave. Edhe kjo jo vetem ndaj teje, edhe ndaj njerezbe qe nuk ka ndonje lidhje me to. A nuk te duket e lodhshme?? E merzitshme?? Bej dicka, NGRIHU NGA TAVOLINA DHE LERE ATY!!!

I demoralizuar nga jeta.

Imagjino te kurohesh deri ne detaje me deshiren e mire qe te dukesh perfekte. Dhe perballe teje te ulet dikush qe nuk di te beje komplimente. Dikush qe eshte i demoralizuar. Te demoralizuarit nga jeta nuk dine te bejne gje tjeter vecse te ankohet. Nuk i pelqen jeta qe ben. Nuk ka deshire te jete askund. Harroje qe do te beje nje bisede te bukur nderkohe qe jeni bashke. Kjo eshte vrastare. Ndaj me delikatese : KTHEHU NE SHTEPI, po aq beqare saqe edhe dole.

Kur takimi i pare perfundon thjeshte Keq I fiksuar kritikues

I fiksuar.

Jane disa tipa qe e marrin situaten ne dore menjehere. Kjo i ben ata qe te jene te fuqishem ne menyrene  tyre. Me sakte, nuk duan ta dine sesi ndiheni ju ne ato momente. Perpiqen ne cdo menyre qe te jene superiore. Edhe ne porosi nuk te merr fare mendim. Nuk te lejon te sillesh natyreshm. Te qeshesh me te madhe ne sy te tij eshte fatkeqesi, ai do te beje moral per 1 ore pastaj. Ndaj, kete mbremje behu vajze e mire. Pastaj THUAJ LAMTUMIRE!

 

  
        
          

Komentoni