Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje. nena e tij te mos flasesh si bebe
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje.

Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje.

Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje.

 

Lidhjet jane ne ceshtje shume e rendesishme per jeten e te gjitheve. Por duhet pranuar fakti se ndonjehere behen te lodhshme per meshkujt. Vajzat duan qe partneret e tyre te behen miket e tyre gjithashtu. Duan vemendje per gjithcka. Nese nuk i komplimenton per cdo gje, more fund. Jane disa sjellje te merzitshme qe e bejne cdo lidhje te lodhshme. Jo gjithmone gjerat thuhen ne sy, por disa gjera meshkujt nuk i durojne.

Duhet bere shume kujdes nderkohe qe flisni. Disa nderhyrje dhe pyetje mund te ndikojne tmerresisht keq ne marredhenien tuaj. Mos kerkoni qe partneri juaj te beje gjithcka doni ju. As mos prisni qe ai te jete kudo qe doni ju. Perpiquni qe te jeni pak te kuptueshme. Jepuni me shume rendesi ndjenjave te pastra sesa mundesise per ta bere te dashurin “kukull” qe te beni c’te doni me te.

Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje. nena e tij te mos flasesh si bebe

Me poshte do te keni nje liste me shprehje qe cdo mashkull i urren. Sa here qe ja thoni me siguri tensionohet shume por nuk ju thote gje. Lexojini dhe perpiquni ti menjanoni ne maksimum :

 

1. “Ty nuk te duhen me shoqet, ja me ke mua”!

2. “Zemer, kam vene re qe mamaja jote me urren”!

3. “Me thuaj me sa femra ke shkuar para meje”!

4. “Duhet te vish me mua sepse dua te blej disa gjera te reja”.

5.  “Une dhe ti duhet te flasim me patjeter. Tani!”

6. “Ti nuk do te ja dish per mua”.

7. “Si nuk di te besh shaka asnjehere”!

8.  “Me te vertete nuk e di c’dite eshte sot???”

9.  “Lexova dicka shume interesante per thonjte”!

10. “Bebuqi imm, te kam xemel”.. {E folura si femije}.

11. “E hodha ne mbeturina, ishte vjetersire” {Gjerat e tija mos i prek asnjehere}.

12. “Ty te intereson me shume ndeshja sesa une”.

 

13. “A te duken seksi shoqet e mia?”

14. “Mendoj se ka ardhur koha te flasim per te ardhmen”.

15. “Rrobat tuaja jane jashte mode”.

Frazat qe cdo mashkull urren ti degjoje. nena e tij te mos flasesh si bebe

Me keto fraza e beni te ndihet keq dhe te trishtohet. Nese keni ndermend ti fusni ne koke idene se nena e tij eshte njeri negativ, harroje! Mos percmo asnjehere gjerat qe ai ka perzemer. Jepi kohen qe deshiron dhe ka nevoje. Mos e pengo qe te kete shoqeri. Urdherat as mos i mendo. Me mire mos i thuaj fare. Gjithsesi nuk do ti marre per baze. Edhe dicka, perpiqu te mos flasesh si bebe, eshte e urryeshme.

 

 

  
        
          

Komentoni