Supe e lengshme e thjeshte dhe e shijshme. Receta gatimi.
Home » Fillimi » Supe e lengshme e thjeshte dhe e shijshme. Receta gatimi.

Supe e lengshme e thjeshte dhe e shijshme. Receta gatimi.

Supe e lengshme e thjeshte dhe e shijshme. Receta gatimi.

Perberesit :

 • 4 luge miell
 • 40gram gjalp
 • 4 te verdha vezesh
 • 80 ml panna
 • 80 gr djathe i grire
 • 200 gr buke e thekur mire
 • kripe,piper
 • 2 litra uje

Supe e lengshme e thjeshte dhe e shijshme. Receta gatimi.

Pergatitja :

 • Ne nje tenxhere vendosim te shkrije gjalpin. Me pas shtojme miellin duke e trazuar vazhdimisht per 3-4 min derisa ai te skuqet.
 • Shtojme ujin duke trazuar vazhdimisht me qellim qe mielli te mos behet kokrriza. Perzierja vazhdon derisa te valoje.
 • Ne zjarre te avashte e leme per 10 minuta.
 • Ne te shtojme edhe kripene  piperin.
 • (Nese ne vend te ujit do kishit leng perimesh do ishte akoma me e shijshme).
 • Nderkohe ne nje tave ose supiere rrahim vezet me panen dhe djathin e grire.
 • Fikim zjarrin ku kemi supen. Kete mase e perziejme me rrahese vezesh me masen tjeter.
 • E leme ne zjarre derisa te valoje.
 • Pasi te kete valuar eshte gati te sherbehet.
 • Mbi pjate vendosni edhe buken e thekur te ndare ne kube.

JU BEFTE MIRE!

 

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş