Djali juaj deshiron te luaje me kukulla? Cfare duhet te beni
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Djali juaj deshiron te luaje me kukulla? Cfare duhet te beni.

Djali juaj deshiron te luaje me kukulla? Cfare duhet te beni.

Djali juaj deshiron te luaje me kukulla?

Cfare duhet te beni.

 

Nenat jane ato qe vene re sinjale qe nuk dallohen lehtesisht tek femijet. Kjo sigurisht qe nuk eshte e lehte. Por disa gjera behen te dallueshme dhe shqetesuese. Shume nena vene re se djemte e tyre te vegjel kane deshire te kene vetem lodra vajzash. Duan te luajne me kukulla dhe jo me makina.

Djali juaj deshiron te luaje me kukulla? Cfare duhet te beni

Pse ndodh keshtu ?

Nuk eshte aspak shqetesuese nese djali juaj zgjedh lodra vajzash. Ato jane terheqese dhe me ngjyra, cka i preferon cdo femije. Vetem se preferon gjera vajzash nuk ka lidhje me orientimin seksual.

Fakti qe zgjidhen lodra te ‘papershtatshme nuk do te thote se kane luhatje karakteri. A do shqetesoheshit nese vajza do luante rralle me kukulla? Mos u beni gjykues as ndikues tek femijet tuaj. Ata jane akoma te vegjel per te patur nje orientim seksual.

Djali juaj deshiron te luaje me kukulla? Cfare duhet te beni

Si duhet te veproni ?

Prinderit zgjedhin te vendosin per femijen. Zgjedhin veshjet e tyre. Zgjedhin lodrat me te cilat duhet te luajne. C’ka nuk eshte aspak e keshillueshme. Ose me sakte kjo zgjedhje nuk eshte e duhura. Femija duhet te gjeje vete cfare do dhe cfare i pelqen. Mos e manipuloni femijen akoma sa eshte bebe. Zhvillimi i identitetit gjinor tek femija nuk varet prej zgjedhjeve qe ben. Nese djalit tuaj i pelqen te kete nje bluze roze, mos e ndaloni. Me te vertete roza eshte ngjyre per vajza, por ajo i pelqen atij. Keshtu e rritni duke i shtypur deshirat.

Nese e ndaloni per shume gjera, femija do kete ndjenje faji. Vazhdimisht do mendoje se gjerat ndodhin keq, prej gabimeve qe ben. Meson te shtype preferencat qe ka, vetem per te mos merzitur mamin. Nderkohe qe ndodhin edhe revoltat. Grindjet e femijes sipas menyres qe di. Mohimi i urdherave te prinderve gjithashtu shfaqen qe ne vogeli.

Mos nderhyni ne zgjedhjet e femijeve te vegjel. Gjithcka i ben ata te kumtur eshte te eksplorojne mjedisin. Me kalimin e kohes harrojne dhe ndryshojne.

  
        
          

Komentoni

cratosslot casino -

betsat casino

- mobil casino siteleri 2021 - elexbet yeni adres - casinomaxi bağlan - casinovale -
Casinoslot giriş
-
kalebet yeni giriş adresi
-

asya bahis giriş