Kromo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.Gatime te ndryshme.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Kormo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.

Kormo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.

Kormo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.

 

Perberesit :

 1. 200 gram krem qumeshti
 2. 400 gram nutella
 3. 3-4 pako biskota

Kromo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.Gatime te ndryshme.

Pergatitja :

 1. Ne nje tas dhe me nje mikser dore rrahim kremin e qumeshtit.
 2. Shtojme ne te pas 5 minutash edhe nutellen.
 3. Vazhdojme e rrahim edhe per 2-3 minuta.
 4. Shtojme biskotat e ndara ne copa.
 5. I perziejme me dore derisa te ngjeshen.
 6. Kete perberje e veme ne leter kuzhine.
 7. E mbeshtjellim mire me dore ne forme tubi dhe e veme ne ngrirje.
 8. Pas 3-4 oresh e nxjerrim dhe e presim ne rrathe.
 9. Kur ta veme ne pjate mund ta dekorojme me copa frutash ose me shllak.

Kromo me biskota dhe cokollate. Receta gatimi.Gatime te ndryshme.

JU BEFTE MIRE!

  
        
          

Komentoni