Mus me cokollate. Receta gatimi. Gatime te thjeshta panna mjalte
Home » Si Behet » Receta gatimi » Mus me cokollate. Receta gatimi.

Mus me cokollate. Receta gatimi.

Mus me cokollate. Receta gatimi.

Perberesit :

 1. 200 gram panna
 2. 180 gram Cokollate 
 3. 200 gram Qumesht
 4. 1 Luge kafe ekspresi
 5. 1 Luge mjalte
 6. 2 Luge gjelle pluhur sheqeri

Mus me cokollate. Receta gatimi. Gatime te thjeshta panna mjalte

Pergatitja :

 1. Ziejme qumeshtin me kafe.

 2. Kur te kete valuar e heqim nga soba dhe i shtojme cokollaten dhe mjaltin.

 3. I perziejme derisa te shkrijne teresisht.

 4. Ne nje ene tjeter hedhim panen, pluhurin e sheqerit dhe i rrahimnne mikser per 5 minuta.

 5. Kete mase e hedhim tek tenxheria me qumesht.

 6. I perziejme pa nderprerje derisa te behet nje mase e njetrajtshme.

 7. Kete mase e hedhim neper gota. Siper ju vendosim copa cokollate.

 8. Lihen ne frigorifer per disa ore.

 

JU BEFSHIN MIRE!

  
        
          

Komentoni