Kujdes! Ju po beni keto 3 gabime me vetullat. Keshilla estetike.
Home » Si Behet » Mode » Kujdes! Ju po beni keto 3 gabime me vetullat.

Kujdes! Ju po beni keto 3 gabime me vetullat.

Kujdes! Ju po beni keto 3 gabime me vetullat.

 

Jo gjithmone mund te ja dalim te kujdesemi sikur duhet per paraqitjen e jashtme. Ndonjehere duhet te kerkojme ndihmen e atyre qe jane te specializuar. Nese ju pelqen ti rregulloni vete vetullat tuaja, se paku duhet te keni kujdes. Duke qene se shpesh vetullat jane te rralla, per pak mund te prishim formen e tyre. Per te ju ardhur ne ndihme po ju sugjerojme cafre nuk duhet bere :

Kujdes! Ju po beni keto 3 gabime me vetullat. Keshilla estetike.

Kujdes me gersheret :

Eshte e vertete se me heqjen e vetullave duhet te shkurtohen gjithashtu. Fijet e gjata e humbin formen e vetulles dhe shpesh do te duken cuditshem. Por deshira per ta bere sa me te holle vetullen, shpesh na qon drejt nje vetulle te shemtuar. Kujdes me perdorimin e gersheres. Padashje mund te prisni me shume fije sesa duhen. Kriheni vetullen, dhe vetem cfare del siper formes, priteni.

Mos e beni vetullen vetem laps :

Te gjitha vajzat duan te duken bukur. Por make upi i tepruar jo gjithmone do te thote se jemi bukur. Mos e teproni me lapsin apo xhelin e vetulles. Vendoseni lapsin ne krahun e qimeve qe keni. Mos perdorni ngjyre me te erret sesa keni vetullen. Dhe me e rendesishmja, mos e pikturoni trashe. Edhe pse mund te ju shkojne do te dukeni qesharake.

Ushqejeni vetullen me vaj kokosi ose argani.

Vetulla nuk kerkon vetem kujdes nga make upi. Duhet edhe ta ushqeni sic duhet me vajra te pasur me vitamina. Zgjidhni vajin e kokosit ose te arganit. Jane zgjedhja e duhur. Vetulla do ju behet me e plote dhe me e shendetshme. Keto vajra ndikojne ne rritjen dhe trashjen e vetulles.

  
        
          

Komentoni