Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre. Aktivitete
Home » Studenti Online » Dega Psikologji » Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre.

Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre.

 

Zakonisht pasditet jane te lodhshme. Nuk kemi deshire te bejme asgje. Shpesh perfundojme duke fjetur. Dihet qe gjumi i pasdites nuk eshte i keshillueshem sepse nuk eshte i shendetshem. Nese flini pasdite keni me shume gjasa te zgjoheni me dhimbje koke. Pervec kesaj qe ne mbremje do ta keni te veshtire te flini. Prandaj nuk eshte ide e mire, te kaloni pasditen ne gjume. As duke ngrene. Shpesh kur nuk kemi asnje ide te mire, shkojme tek frigoriferi. Vakti i pasdites asnjehere nuk duhet te jete i bollshem. Nese zgjidhni te hani, zgjidhni dicka te vogel. Po kur nuk kemi deshire per te bere asgje?

 

 

Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre. Aktivitete

Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre :

 • Dilni per te ecur ne natyre.
 • Zgjidhni te pini nje kafe me miqte ne kafene e preferuar.
 • Shkoni ne breg te detit.
 • Nxirrni femijet ne park.
 • Vizitoni ndonje prej te afermeve tuaj.
 • Dilni per shopping.
 • Nese keni kafshe shtepiake, nxirreni ne shetitje.
 • Shijoni nje akullore duke ecur nga bregu i liqenit.
 • Merrni bicikleten dhe bjerini qytetet rreth e perqark.
 • Shkoni ne palester.
 • Kushtojani kohen dikujt qe ka nevoje per shoqeri.
 • Merru me pastrimin e shtepise.
 • Jepi kohe familjes.

 

Dembelizmi i pasdites largohet ne kete menyre. Aktivitete

Keto jane disa ide. Gjithmone pasditja ju jep me shume mundesi argetimi. Dielli nuk eshte po aq pervelues sa ne dreke, keshtu qe mund te rrini edhe me qete. Gjithashtu eshte ide e mire te mbyllni diten ne menyre te lumtur. Gjithmone zgjidni te beni dicka. Dembelizmi ju perket gjithmone personave te pamotivar. Mos harroni se ju keni gjithcka dikush tjeter enderron te kete.

  
        
          

Komentoni