Home » Si Behet » Mode » Me keto 3 perberes largoni pergjithmone qimet e fytyres.

Me keto 3 perberes largoni pergjithmone qimet e fytyres.

Me keto 3 perberes largoni pergjithmone qimet e fytyres.

 

Qimet ne fytyre jane disi acaruese per te gjitha femrat. Perdorimi i kremrave nuk eshte i rekomandueshem. Kjo per arsye se lekura demtohet. Dobesohen kapilaret e gjakut. Por ka dhe shume rreziqe qe lidhen me alergji te mundshme. Ndaj edhe nuk duhet te besojme verberisht tek produktet kozmetike. Keshtu qe shpesh vajzat drejtohen tek trajtimet me lazer. Te cilet gjithashtu jane shume te rrezikshem. Per arsye se kercenojne lekuren me shfaqjen e kancerit.

Po ta mendoni mire, produktet bio jane gjithmone me efektive. Ndaj nese perdorni disa gjera qe i keni ne shtepi, pervec se shpetoni nga qimet ne fytyre, nuk do te rrezikoheni nga asgje.

Sot do ju rekomandoj nje menyre shume efikase per largimin e qimeve nga fytyra. Kjo rezulton me perzierjen e te bardhes se vezes me miell dhe sheqer.

Me keto 3 perberes largoni pergjithmone qimet e fytyres.

Ja si duhet te procedoni :

– Gjysme luge gjelle miell misri
– 1 veze
– 1 luge gjelle sheqer
Pergatitja :

Ne nje ene hedhim nje te bardhe veze. I shtojme sheqerin dhe miellin e misrit. E perziejme qe te krijohet nje mase homogjene.

Kete mase e perhapim me dore ne fytyre. Zonen poshte syve nuk e prekim sepse eshte zone delikate. Veme edhe poshte qafes sepse disa vajza e kane problem ate zone me qime.

Lihet per 20-25 minuta derisa te thahet plotesisht. Pastaj nisim ta hqeim me kujdes. Nese e vini re neper kete mase do te shihni qimet sesi jane ngjitur ne te.

Sigurisht qe nuk duhet te prisni qe fytyra te iu pastrohet direkt. Duhet ta perserisni 3-4 here ne jave dhe do merrni rezultat.

 

  
        
          

Komentoni