Tryeza e Pashkeve. Ushqimet tradicionale te kesaj feste. Qingji i pjekur ne hell pashke
Home » Si Behet » Receta gatimi » Sallate e thjeshte me karota. Receta gatimi.

Sallate e thjeshte me karota. Receta gatimi.

 

Sallate e thjeshte me karota. Receta gatimi.

Sallate e thjeshte me karota. Receta gatimi. karota limon

Perberesit :

  • karrota
  • 1 fimon
  • 1 dore  ullinje
  • pak kripe dhe piper te zi
  • vaj ulliri
  • uthull balsamike
  • nje filxhan fara te perziera

 

Pergatitja :

I grijme karotat ne rende. Duhet te jene pak te trashe qe te kapen lehte ne pirun.
I vendosim ne nje sallatier dhe i marinojme me kripe, piper, vaj ulliri. Shtojme edhe lengun e nje limoni.     Ullinjte i ndajme ne dysh dhe i hedhim mbi karota gjithashtu. Ne fund shtojme edhe farat mikse bashke me pak uthull balsamike.

Sallata eshte gati ta sherbeni.

Ju befte mire!

 

  
        
          

Komentoni