na bejne te dashurohemi Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.
Home » Studenti Online » Dega Sociologji » Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

Sigurisht qe jemi mesuar te degjojme arsye te bukura si jane dashuruar disa cifte. Dikush ne kinema, e dikush ne plazh. Mbeten caste romantike mbi te gjitha. Ama jo gjithone jane menyra te bukura qe na bejne te dashurohemi prej dikujt. Jane edhe disa arsye te cuditshme ne fakt qe na bejne te dashurohemi. Ehh nuk duam ta perjashtojme ate takimin pasi na jane derdhur librat pertoke dhe ai i ka mbledhur per ne. Mbi te gjitha ekzistojne disa gjera te vogla qe na bejne te iu marrim mendjen te tjereve. Jeni kurioz ti dini?

na bejne te dashurohemi Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush :

  • Te berit pyetje te vazhdueshme.

E kishit menduar se dikush te dashuron edhe se pyet vazhdimisht. Vecanerisht ne momentet e para te njohjes. Shpesh njerezit dashurohen me njeri tjetrin sepse ndihen mire qe ai\ajo do te dije me shume per te. Nje studim mori njerez te rastesishem ne rruge. I vuri dyshe dyshe perballe njeri tjetrit dhe iu dhane 35 pyejte ne 45 minuta. Pra ata kishin kaq kohe per te bere pyetjet dhe per te marre pergjigjet. Nga 54 ciftet e formuar 38 jane martuar me njeri tjetrin. Cka do te thote se dashuria lind kur perpiqesh mjaftueshem te kuptosh tjetrin.

  • Gjatesia.

Kujt nuk i pelqen te kete perkrah nje vajze te gjate? Apo e kunderta…. Asnjeri nuk deshiron te kete partner dike qe nuk kombinohen dot me njeri-tjetrin. Keshtu qe gjatesia sipas psikologeve nderhyn ne shfaqjen e ndjenjave te pastra.

  • Aroma natyrale.

Kjo eshte nje tjeter arsye pse meshkujt dashurohen pas vajzave te thjeshta. Arsyeja me e shpeshte e zenkave ndodh nga nga parfumi i rende ne takim. Nderkohe qe aroma e embel dhe natyrale, shfaq mundesi me te medha per te dashuruar dike.

na bejne te dashurohemi Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

  • Kalimi i eksperiencave te frikshme bashke.

Eshte romantike disi. Nuk themi te kerkoni si takim berjen e garave me makina te shpejtesise se larte. Eshte nje menyre e mire, por duhet dicka me romantike. Psh, hedhje me parashute 🙂 Ose nese zgjidhni te kaloni mespermes pyllit, naten, vetem ju te dy. Kjo e ben ate te afeksionohet me shume pas teje.

  • Buzeqeshja.

Perfitimet nga buzeqeshja sa vijne dhe shtohen. Edhe ne kete rast nese zgjidhni te buzeqeshni ne pranine e njeri tjetrit ka me shume gjasa te dashuroheni. E kush nuk do e donte nje njeri qe eshte ne humor te mire prane vetes?

na bejne te dashurohemi Arsyet me te cuditshme qe e bejne dike te dashurohet pas jush.

  • Mbajtja e trupit drejt.

Psikologet thone se gjuha e trupit ka te beje shume. personat qe rrine drejt kur flasin jane shume ftues dhe kerkojne vemendje. Ndaj me kete rast dukeni edhe mjaft terheqes.

  • Ju i ngjani prindit me seksin e kundert te tij.

Ne rastet e vajzave shume meshkuj dashurohen pas tyre, nese ata kane tipare si te mamase se tyre. Ndersa ne rastin e meshkujve, shume vajza dashurohen se ato jane si babai i tyre. Ne kete rast vajzat edhe manipulojne pak. Lyejne floket ne ngjyren e mamase se tyre, apo kombinojne ngjyrat si ata. Ndersa meshkujt jane pak me te thjeshte. Nuk bejne perpjekje per tu dukur si babai i saj.

 

  
        
          

Komentoni