Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .
Home » Si Behet » Receta gatimi » Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Perberesit :

  • Kafe filter ose Espresso (ku shtoni pak uje)
  • 30-40 ml whisky
  • Shllak
  • Sheqer, kanelle sipas deshires
  • Kakao

 

Pergatitja :

Pergatitja eshte shume e thjeshte.

Hedhim kafene ne nje filxhan te madh. Shtojme sheqer sipas deshires. Edhe kanelle nese e deshironi.

Perziejeni qe te tretet sheqeri.

Pastaj shtoni whisky-n. Perziejeni perseri pak.

Vendosni shllak mbi siperfaqe. Dhe sperkateni me pak kakao.

Ja keshtu shijoni kafe irlandeze!

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

JU BEFTE MIRE!

 

  
        
          

Komentoni