Me te rejat

Home » Si Behet » Receta gatimi » Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

Perberesit :

 • Kafe filter ose Espresso (ku shtoni pak uje)
 • 30-40 ml whisky
 • Shllak
 • Sheqer, kanelle sipas deshires
 • Kakao

 

Pergatitja :

Pergatitja eshte shume e thjeshte.

Hedhim kafene ne nje filxhan te madh. Shtojme sheqer sipas deshires. Edhe kanelle nese e deshironi.

Perziejeni qe te tretet sheqeri.

Pastaj shtoni whisky-n. Perziejeni perseri pak.

Vendosni shllak mbi siperfaqe. Dhe sperkateni me pak kakao.

Ja keshtu shijoni kafe irlandeze!

Te pish kafe Irlandeze ne shtepi. Ja si te pergatitet .

JU BEFTE MIRE!

 

SHARE WITH FRIENDS:  
        
          

Komentoni

 • Kalendar

  February 2017
  M T W T F S S
  « Jan   Mar »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728  
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com