Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.
Home » Si Behet » Receta gatimi » Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.

Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.

Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.

Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.

Perberesit :

  • 2 gota miell
  • 1 gote uji te vaket
  • 1 luge kafeje me mjalte
  • 6 gr maja te thate
  • 1 luge caj me krip
  • 1 filxhan caji vaj ulliri
  • (per mbushjen : domate, djathe, sipas deshires)


Pergatitja :

Sikur i kemi te gjithe perberesit i hedhim ne nje ene. I perziejme dhe i punojme me dore mire. Do ta ngjeshim derosa te behet nje brume i bute. E sperkasim brumin me miell. E mbulojme me nje cope dhe  e leme te pushoje.

Marrim nje tepsi. E lyejme mire me vaj.

Hedhim brumin qe kemi ne te. E lyejme me vaj ne te dyja anet me vaj. Dhe keshtu e leme edhe pere 30 minuta ne qetesi.

Pastaj e hapim mire me dore neper tepsi. Hedhim nje filxhan vaj ulliri siper tij dhe e perhapim gjithandej me dore. E shtypim mire me gishta tere brumin. 

Tani copetojme djathe, domate, ullinj, qepe. (Ose copa mishi, varet nga deshira juaj).

Foccacia Genovese. Receta gatimi tradicionale italiane.

E leme tepsine edhe per 20 minuta ne pushim, pastaj e veme ne pjekje. Pjekja realizohet ne temperaturen maksimale te furres per 20 minuta.

  
        
          

Komentoni