Thenie motivuese Thenie te mencura nga njerez te famshem.
Home » Studenti Online » Dega Filozofi » Thenie te mencura nga njerez te famshem.

Thenie te mencura nga njerez te famshem.

Thenie te mencura nga njerez te famshem.

Thenie motivuese Thenie te mencura nga njerez te famshem.

Asgje nuk eshte e pamundur, nese i thua vetes se eshte e mundur. —Audrey Hepburn

Kam kuptuar se njerezit do te harrojne cfare ti the, do te harrojne cfare ti bere. Por asnjehere nuk do te harrojne si i bere te ndihen. —Maya Angelou

Cfaredo qe thua se ti mundesh ose jo, ke te drejte. —Henry Ford

Jeta ime eshte 10% cfare me ndodh, dhe 90% si reagoj ndaj asaj qe me ndodh. —Charles Swindoll

Nese sheh dhe krenohesh per cfare ke, atehere cdo gje do ta kesh mjaftushem. Nese sheh cfare nuk ke, asgje nuk do te mjaftoje asnjehere. —Oprah Winfrey

Askush nuk te ben te ndihesh inferior pa miratimin tend. —Eleanor Roosevelt

Nuk mundem asnjehere te ndryshoj mendjen time. Por mundem te ndryshoj ndjesine qe do perfitoj kur ajo te shkoje aty. —Jimmy Dean

Beso qe mundesh dhe je pothuajse aty. —Theodore Roosevelt

Per te bindur veten perdor mendjen.Per te bindur te tjeret perdor zemren. —Eleanor Roosevelt

Shume prej nesh nuk i jotojne endrrat sepse po jetojne frikerat. —Les Brown

Ta besh ose mos ta besh nuk ka asnje perpjekje. —Yoda

Cfaredo se mendja e nje mashkulli mendon ose bluan, mund te kuptohet pa u thene.—Napoleon Hill

Pas 20 vitesh do te jesh me i zhgenjyer per gjerat qe nuk ke bere sesa per ato qe je perpjekur te besh. Prandaj : Eksploro, Enderro, Zbulo. —Mark Twain

Mos u perpiq te kesh gjithmone sukses. Por te kesh vlera mbi gjithcka.—Albert Einstein

Nuk jam produkt i vendimeve. Jam produkt i veshtiresive qe vendimet e mia me ofruan.—Stephen Covey

Nese te duket qe ke vetem veshtiresi ne jeten tende. Mendo dicka, aeroplanet fluturojne kunder eres, jo ne te njejtin drejtim me te. —Henry Ford

Menyra me e zakonshme qe njerezit heqin dore, eshte duke injoruar fuqite qe kane.—Alice Walker

Duhet te perpiqemi te shikojme driten, pikerisht ne momentet me te erreta per ne.—Aristotle Onassis

Mos i gjyko ditet prej ferrave qe shkul, por prej barit qe i liron vend.—Robert Louis Stevenson

Menyra me e mire per te bere pune te mrekullueshme eshte duke dashur, ate qe ben.—Steve Jobs

Ndrysho mendimet e keshtu do te ndryshosh boten.—Norman Vincent Peale

Pyetja nuk eshte se kush do me lejoje por kush mundet te me ndaloje?—Ayn Rand

Nese degjon nje ze qe te thote se nuk mund te besh dicka, shko dhe beje. Do vesh re se zeri do te shuhet.—Vincent Van Gogh

Nderto endrrat e tua. Perkundrazi dikush tjeter do te perdore ty per te ndertuar endrrat e tij.—Farrah Gray

Kujtoje se cdo here se nuk merr ate qe do, po merr nje goditje te kendshme prej fatit. —Dalai Lama

Ti nuk e konsumon dot kreativitetin. Sa me shume te perdoresh, aq me shume do te kesh.—Maya Angelou

Kam kutpuar se mendjet e frikesuara asnjehere nuk arrijne shume ne jete.—Rosa Parks

Me mire preferoj te vdes nga pasioni sesa nga trishtimi.—Vincent van Gogh

Nje mashkull pasanik eshte ai qe, femijet vrapojne per ta perqafuar edhe pse duar e tij jan bosh.

Cfare jane parate? Nje mashkull qe zgjohet ne mengjes dhe shkon ne krevat ne mbremje, dhe mundet te beje gjithcka i ka qejfi.—Bob Dylan

  
        
          

Komentoni