Kek me proshute. Receta gatimi te thjeshta. Kuzhina ime
Home » Si Behet » Receta gatimi » Kek me proshute. Receta gatimi te thjeshta.

Kek me proshute. Receta gatimi te thjeshta.

Kek me proshute. Receta gatimi te thjeshta.

Kek me proshute. Receta gatimi te thjeshta. Kuzhina ime

Perberesit :

  • 100 gr proshute
  • 500 gr patate
  • 2 veze
  • 50 gr djathe parmixhan
  • Kripe, piper
  • Buke e grire
  • Vaj ulliri

Pergatitja :

Qeroni patatet dhe verini te ziejne. Kur te zbuten hiqini nga zjarri. Shtypini mire derisa te formohet mase si pure.

Grijeni proshuten ne kube. Bashkoji me pataten dhe me buken e grire. Pastaj hidhni edhe dy vezet. Shtoni kripen dhe piperin.

Punojini perberesit me dore si te ishte brume qoftesh. Keshtu te gjithe perberesit lidhen me njeri tjetrin mire.

Shtrojeni masen e pergatitur ne nje tave te lyer me vaj. Vereni ne pjekje per 30 minuta ne 180 grade.

Pastaj fikeni dhe lereni te ftohet. Priteni ne porcione sipas deshires.

Ju befte mire!

 

  
        
          

Komentoni